Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Bankalardan almış olduğunuz banka kartları ya da kredi kartları ile birlikte, sizlere banka tarafından yapılacak işlemlerde kolaylık sağlanabilmesi adına birer de müşteri numarası verilmektedir. Bu müşteri numarası ile birlikte, kartınız ya da hesabınız ile ilgili tüm bilgilere mobil bankacılık uygulamalarından ya da internet bankacılığı kullanarak kısa sürede ulaşabilirsiniz. Fakat, bazı bankaların vermiş olduğu her iki kredi kartından da müşteri numarasının doğrudan öğrenilmesinin ne yazık ki mümkün olmadığını söylememiz gerekecektir. Özellikle de Ziraat Bankası, müşterilerine kar temin ederken, onların hesaplar arasında işlem yapmasını kolaylaştıran ve Havale EFT işlemlerinde kesinlikle olması gereken IBAN numarası yer almaktadır. Fakat, bu numaradan, bankanın size tahsis etmiş olduğu müşteri numarasını öğrenebilirsiniz.

Öncelikle bu IBAN numaraları içerisinde, bilmeniz gereken birçok bankacılık numarasının yer aldığını belirtmemiz gerekecektir. 16 Haneli olan bu IBAN numarasında müşteri numaranız ve hesap numaranızdan oluşmaktadır. Kartınızın ön yüzünde yazılı olan IBAN numarasından Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme için, ilk dört rakamı dikkate almadan, bunun beraberindeki 8 haneli rakamsal değeri dikkate almalısınız. Bunu bir örnek ile açıklayacak olursak; kartınızın ön numarasında yer alan IBAN numarasının 9999888888887777 olduğunu varsayalım. İlk dört rakam ve son dört rakamı dikkate almayacağımızdan dolayı, burada müşteri numaranız 88888888 olacaktır. Görüleceği gibi herhangi bir bankaya gitmeden ya da müşteri temsilcisi ile görüşme yapmadan da müşteri numaranızı öğrenmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası müşteri numarası öğrenme işlemlerinin ardından, dilediğiniz şekilde mobil bankacılık uygulamasını telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilir ya da Ziraat Bankası’nın internet adresine giriş yaparak internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Artık bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamının dijital ortamlarda daha kolay bir şekilde yapıldığını düşünürsek, müşteri numaranızı bilmenizin size sağlayacağı birçok avantaj olduğunu söyleyebiliriz. Sadece para aktarım işlemleri sırasında değil, bankalarda halletmeniz gereken işlemler için bu şifrenizle birlikte internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra randevu alabilir ve buna göre bankaya giderek beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kadar farklı alanda kullanılan müşteri numaranızı ise, kimseyle paylaşmamanızda fayda vardır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ