Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Yıllardan beri ülkemizde özellikle kırsal kesimde gerçekleştirilen hayvancılık, son dönemlerde etkisini yitirmeye başlamış ve bundan dolayı da çok büyük problemler karşımıza çıkmaya başlamış durumdadır. Yıllardır kendi ürettiği ile iç tüketimini karşılayan buna ek olarak da ihtiyacı olan ülkelere et ihracatı yapan bir ülkeyken, son yıllarda kendi ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek adına et ithalatına giden bir ülke haline gelmiş durumdayız. Bu durumdan hem devletimiz hem de tüketiciler hiçbir şekilde memnun değildir. Böyle bir sonuç ortaya çıkmışken, devlet tarafından yapılacak yaptırımlar da şekillenmeye başladı. Birçok kişinin hayvancılık sektörüne yönelmesi için çalışmalar yürütülürken, Ziraat Bankası aracılığı ile de mevcut bir hayvancılık işletmesinin büyütülmesi ve onların ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına hayvancılık kredisi verilmeye başlanmış durumdadır. Ziraat Bankası hayvancılık kredisi birçok kredi türüne göre daha avantajlı ve ödeme kolaylığı olan bir kredi türüdür.

Hayvancılık yapan ve maddi desteğe ihtiyacı olan kişiler için verilen Ziraat Bankası hayvancılık kredisi, tamamen kişilerin belirleyeceği vadeler ile gerçekleştirilmektedir. Eğer süt besiciliği yapıyorsanız, çekeceğiniz kredi bedellerini aylık periyotlar ile ödeyebilirsiniz. Fakat, et besiciliği ile uğraşıyorsanız ve senenin belirli dönemlerinde elinize toplu miktarda kazanç değerleri geçiyorsa, bu durumda sizin belirleyeceğiniz dönemlerde ödemelerinizi yapabilirsiniz. Bu uygulama, tıpkı tarım kredilerinde sunulan hasat zamanı ödeme işlemleri gibidir. Bundan dolayı, çekeceğiniz krediyi tek bir vade ile kurban bayramının hemen ardından ödeyebilir ya da üçer ay ara ile ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası hayvancılık kredisi alacak olan kişilerin, doğrudan bankaya giderek başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Banka görevlileri ile görüşme sağlanırken, elinizde bulunan işletme ile ilgili resmi bilgileri ve hayvancılık sertifikanızı da yanınıza almalısınız. Bunun ardından kredi talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyacınız ne tutarda olursa olsun, Ziraat Bankası’nın sizlere düşük kredi faiz oranları kapsamında hizmet sunacağından kesinlikle emin olmalısınız. Bunun beraberinde, başvurularınız süresinde kredi talebiniz ne için olduğunu da belirtmeniz sizden istenmektedir. Çünkü farklı kredi paketleri geliştirilmiştir. Hayvanların beslenmesi için alınacak yemlere ya da onların barınacağı alanın geliştirilmesi için geliştirilen farklı kredi paketleri, bu talimatın ardından sunulacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ