Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma

Eylül 2016 yılında resmi gazetede yayınlanarak hayata geçirilen ve bir çok tüketicinin umudu haline gelen 72 ay kredi yapılandırma süreci devam ediyor. Üstünden çok zaman geçmesi ile birlikte ilk uygulama başlangıcında kargaşaya yol açan, bankaların da ne yapacağını bilememesinden dolayı tüketicileri mağdur eden uygulama tam anlamı ile artık sorunsuz ve anlaşılır şekilde banka ürünleri arasında yerini almıştır. 72 ay borç yapılandırma ile ilgili biz de tüm detayları aktarırken, en çok kullanılan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma hakkında da merak edilenleri cevaplayacağız.

72 Ay Kredi Borç Yapılandırma Öncesi Faiz Oranlarını Mutlaka Gözden Geçirin

Yürürlüğe girmesi ile birlikte gözlerin çevrildiği 72 ay yapılandırma yasasından her tüketicinin 1 kez faydalanabileceğini belirtelim. Şu detayı da atlamadan geçmek istemiyoruz; borcunuz yasal işlem sürecinde değil ve taksit miktarlarını azaltmak için bir defaya mahsus 72 ay yapılandırma yaptınız diyelim, sonrasında ödeyemediğiniz zaman banka sizden tüm borcu isteyecektir. Örneğin, kredi kartı borcu yapılandırma yaptınız ve ödeyemediniz bu sefer gelecek dönem taksitler dahil borç ödemesi yaparak kapatmanız gerecektir. Fakat bazı bankalar yasal takip süreci işlemine tabi tutarak tekrar yapılandırma hakkı tanıyabiliyor. Bu kapsamda karşınıza çıkacak yüksek faizlere şaşırmamalısınız. O nedenle kredi borç yapılandırma veya kredi kartı borç yapılandırma öncesi mutlaka iyi düşünmenizde ve gerçekten ödeyemeyecek durumda olup olmadığınızı belirlemenizde fayda var. Özellikle kredi kartı için borçlarınızı yapılandırır iseniz kartınızın kullanıma kapatılacağını da belirtelim. Borç limitleriniz dahilinde başka bir bankadan kredi kartı alabilir veya mevcut başka kartlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Bankası 72 Ay Yapılandırma Detayları

Bahse konu olan 72 ay mevzusu kredi yapılandırma için veya kredi kartı yapılandırması için yapabileceğiniz maksimum vade sayısıdır yani isteyen tüketiciler 9-12-24-36-48-60 ay yapılandırma seçeneklerini de değerlendirebilir. Burada önemli olan ödeme gücünüze göre vade seçerek borç yapılandırma işlemine gitmeniz. Örneğin; aylık geliriniz 2.000 TL ve yapılandırma yapacağınız borç miktarı 20.000 TL ise en mantıklı seçenek minimum 36 ay vade seçeneği olacaktır. Zaten bankalar öncelikle gelirinizi soracak ve gelir düzeyinize göre ödeme planı hazırlayacaklardır. Fakat kolaylık olsun diye uzun vadelerden kaçınmanızı öneririz zira çok yüksek kredi faiz oranları sonrasında canınızı sıkabilir.

72 ay borç yapılandırma konusu ilk gündeme geldiğinde bu uygulamayı sorunsuz bir şekilde ilk hayata geçiren bankalardan birisi Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası 72 Ay Kredi Yapılandırma kapsamında tüketicilerin taleplerini dinlemiş ve çözümler üretmiştir. Bugün de yine aynı şekilde ödeyemediğiniz borçlar için yapılandırma talep edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma Şartları

Bankaya olan borçlarınızın süresinin 3 ayı geçmemesi borç yapılandırması yapmanız için önemli bir kriter. Zira yasal işlem sürecine girmiş borçlar için sadece Ziraat Bankası değil hiçbir banka yapılandırmaya yanaşmamaktadır. Ayrıca gelir durumu olmayan yani işsiz olanlar için de bir çok banka olumsuz cevap verebilir. Ziraat Bankası 72 ay kredi yapılandırma talepleri için hesabınızın bağlı olduğu şubeye giderek müracaat etmeniz gerekmektedir. Şubede yetkili kişi size yardımcı olacak ve ödeme planı oluşturacaktır. Daha önce de dediğimiz gibi, borç yapılandırma amacı tüketicilerin rahat etmesini, ödeme kolaylığı getirmesidir. Ödeme gücünüz var ise kesinlikle kredi yapılandırma veya kredi kartı borç yapılandırmasına gidilmemesi gerekir. Bunun yerine ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak taksitlerinizi küçültmek en mantıklısı olacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ