Zengin Olmak İstiyorum Diyenler İçin Örnek İş Fikri

Zengin Olmak İstiyorum Diyenler İçin Örnek İş Fikri

Bugün sizlere örnek olacak belki de ilham olacak bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Özellikle, sitemizde bulunan borç para lazım konularına olan yoğun ilgiden dolayı böyle bir yazı kaleme almayı uygun gördük. Bankalar ile aranız kötü ve acil para lazımsa tefecilere yönelmekten çok daha iyi yollar var. Bugün hem size 4 ayda 1 milyon dolar kazanan girişimcinin hikayesinden bahsedecek hem de sizlere değişik fikirler sunacağız. Hazır olun! Çünkü, aranızdan birisi kısa zamanda zengin olabilir. Önce; zengin olmak istiyorum diyenler için örnek olacak ve gerçek bir iş fikrinden bahsedelim.

Öncelikle her insanın aklına “şunu yapsam çok iyi para kazanırım” cümlesi ile başlayan bir iş fikri gelmiştir. Tabi hayata geçmiş olsaydı şu an bu yazıyı okumayacaktınız. Demek ki, önce bir iş fikri yaratmanız ve bu iş fikrine aşık olmanız yani hayata geçirmeniz gerekmekte. Kafanızda ki iş fikri çok mükemmel ve detaylarla dolu olmak zorunda değil. Çok kolay, daha önce uygulanmamış, maliyeti 100 TL bile olmayan bir iş fikrinden 4 ayda 1 milyon dolar kazanan 21 yaşında ki Alex Tew’in hikayesine başlayalım. Neydi bu kadar çok para kazandıran iş fikri?

Olağan bir gece yarısı Alex eline kalem kağıt alıyor ve “ nasıl zengin olurum “ diye kağıdın üstüne başlığını atıyor ve aynı saatlerde milliondollarhomepage.com alı sitenin domainini satın alıyor. Maliyet mi? Türkiye’de düşünürsek bir domain tescili 40 TL civarında. Bu sitede bir pixel ağı var ve her piksel belli ücret karşılığı satılıyor. Bu fikrinin 4 ay sonra O’na 1 milyon dolar kazandıracağını birisi söyleseydi inanmazdı! Aşağıda daha iyi anlamanız için sitenin görüntüsüne yer verdik.

Gördüğünüz gibi sitenin içeriği bir reklam panosunu andırıyor. Öyle ki bu reklam panosu tam 1 milyon piksel’den oluşuyor ve her pikselin bedeli 1 dolar. Bu piksel’e ister şirketinizin logosunu ve linkini verebilir isterseniz sevdiğinize haykırabilirsiniz. Bu site piksel reklamcılığı konusunda öncü olması dolayısı ile de önem taşıyor aynı zamanda. İşte size, Alex’in fikrinin ana başlıkları:

  • Önce dikkat çekici bir isim gerekiyor. Projeye uygun en güzel isim, “milyon dolarlık sayfa” olabilirdi ve Alex bunu keşfetmişti.
  • Var olan gir dünyada olmayanı keşfetmek. Yani internet dünyasında basit ama olmayan bir fikir üretmek.
  • Kolay olan ama ilk olan bir fikri pazarlamak.

Alex’in fikri internet reklamcılığında adeta bir çığır açıyor ve siparişlere yetişilmez oluyor. Büyük haber kanalları, gazeteler, TV proğramları Alex’den randevu almak için adeta yarışa giriyor. 26 Ağustos 2015 tarihinde başlayan proje kapsamında 11 Ocak 2006 yılında hiç piksel kalmıyor ve hepsi satılmış oluyor.

Zengin olmak istiyorum diyor iseniz, Alex Tew gibi basit düşünmeli ve düşüncenizi hayata geçirmelisiniz. Eğer bir projeniz var ise aşağıda yorum kısmına mail adresinizi bırakabilir ve size ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ