Yapı Kredi World Card Limit Arttırma

Yapı Kredi World Card Limit Arttırma

Çoğu bankanın kredi kartı ürünlerinde olduğu gibi Yapı Kredi Bankası’nın kredi kartı ürünü olan Yapı Kredi World Card limit arttırma taleplerinizi kolaylıkla telefon bankacılığı, şube veya internet bankacılığı yardımı ile anında gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki her limit artırım talebi olumlu karşılanmıyor öncelikle kart sahibinin şartlarının uygunluğu bankanın koşulları süzgecinden geçiyor ve uygunluk durumu kontrol ediliyor. Son yapılan BDDK düzenlemeleri sonrası kredi kartı limit arttırma talebi sadece banka kararına göre belirlenmiyor. Yani eskiden olduğu gibi bankalar sizden habersiz kredi kartınızın limitlerini yükseltemiyor. Ya bankaya tüketicinin bizzat başvuruda bulunması gerekiyor yada tüketiciye sunulan banka teklifini kart sahibinin onaylaması gerekiyor. Ve eğer tüketici kredi kartı limitini otomatik yükseltmesine izin vermiş ise banka yine kendi başına hareket edebiliyor.

Son dönemlerde artan kredi kartı borçları nedeni ile bankalar biraz daha dikkat etmekte, özellikle kredi kartı limit arttırma talepleri karşısında tekrardan güncel gelir belgesi isteyebilmektedir. Bunun yanı sıra kredi kartı harcamaları ve ödemelerinin düzenli olup olmadığı da oldukça önem arz ediyor. Yapı Kredi World Card limit arttırma sürecinde de bu kıstaslar banka tarafından değerlendiriliyor. Bankanın reklam sloganlarında kullanılan “Türkiye’nin en bonkör kredi kartı” unvanına sahip World Card ile tüketiciler hem taksitli alışveriş fırsatı yakalıyor hem de World Puan kazanarak diledikleri gibi harcayabiliyorlar.

Yapı Kredi Bankası World Card Limiti Nasıl Arttırılır ?

  • Biraz zahmetli olsa da en kesin çözüm şubelerden yapılacak başvurulardır. Bunun için güncel gelir belgeniz ve örnek dilekçe ile sahip olduğunuz Yapı Kredi World Card için limit arttırma talebinde bulunmanız yeterlidir.
  • Yapı Kredi Bankası telefon bankacılığı numarası 0850 222 0 444 hattını arayarak müşteri temcilsine bağlanabilir limit arttırma talebinde bulunabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak isteyenler için kısayol tuşları, önce limit bilgisi için 1 daha sonra ise limit yükseltme için 2 tuşların basılması yeterlidir.
  • Ben kimseyle muhatap olmadan Yapı Kredi World Card limit arttırma talebinde bulunmak istiyorum derseniz en kolay yol bankanın internet şubesini kullanmak. Bunun için worldcard.com.tr veya yapikredi.com.tr adreslerinden giriş yapabilir, ilgili menüden seçimlerinizi tamamlayabilirsiniz.
  • Son olarak kredi kartınız için otomatik limit yükseltme talimatı verebilirsiniz. Bu doğrultuda banka gerekli gördüğü taktirde otomatik olarak limitinizi yükseltecektir. Tabi öncesinde sesli yanıt sistemi ile sizden onay alması gerekmektedir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ