Vakıfbank’tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi

Vakıfbank’tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi

KOBİ’lere yönelik istihdam arttırma, rakipler ile girecekleri rekabette finans gücüne destek olma ve şirketlerin ülke ekonomisine de aynı oranda katkı sağlaması amacı ile KOSGEB tarafından 2016 yılı sonlarına doğru açıklanan Sıfır Faizli İşletme Kredisi büyük ilgi görünce KOSGEB 2017 yılında işletme kredisi kapsamını genişleterek devam ettirme kararı aldı. KOSGEB ve Vakıfbank ile yapılan anlaşma ile Vakıfbank’tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi kullanmak isteyen şirketler artık daha hızlı bir şekilde kredilerini kullanabilecekler.

KOSGEB 2017 Sıfır Faizli İşletme Kredisi Kapsamı

KOBİ’ler için sunulan sıfır faizli kredi üst limiti 50 Bin Lira olarak belirlendi. 36 ay vadeli olarak kullanılabilecek bu kredide ilk bir yıl geri ödemesiz kalan vadeleri ise 3 ayda bir eşit şekilde ödeyebilirsiniz. Vakıfbank sıfır faizli işletme kredisi kullanacak işletmelerin kredi faizleri tamamen KOSGEB tarafından karşılanacak. KOSGEB 2017 işletme kredisinde kredi tahsis ücreti de yok. İşletme kredisi kullanmak isteyen şirketlerin acele etmesinde fayda var zira KOSGEB tarafından süre uzatılmaz ise Vakıfbank’tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi kullanmak için son gün 28 Nisan 2017.

Vakıfbank’tan KOSGEB Kredisi Kullanma Şartları

Vakıfbank’tan işletmeler için oluşturulmuş sıfır faili destek kredisi kullanmak için KOSGEB tarafından yerine getirilmesi gereken şartları sağlamış ve KOSGEB kredi başvurusu onaylanmış işletme olmanız gerekmektedir. Banka tekrar bir değerlendirme yaparak uygun gördüğü işletmelere 50.000 TL kredi imkanı tanıyacak.

Ayrıca işletmelerin KOSGEB veri tabanına üye olması ve beyannamelerin güncel olması da kredi kullanımı için aranan şartlardan. Vakıfbank işletme kredisi kullanmak isteyen tüm şirketlere hizmet vermek ve yön göstermek adına danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Vakıfbank’tan KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi başvurusu sadece Vakıfbank şubelerinden yapılmaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ