Türkiye Finans EFT Ve Havale İşlemleri

Türkiye Finans EFT Ve Havale İşlemleri

EFT ve havale işlemleri bankalar arası farklılıklar ile karşımıza çıkar. Türkiye Finans ile yapılacak olan EFT işlemlerinin saat ve limit bakımından diğer bankalar ile ayrıldığı çok net bir şekilde görülmektedir. Buna ek olarak; Türkiye Finans EFT saatleri mobil şube, müşteri hizmetleri ile işlem gerçekleştirme gibi çeşitlendirilmiş seçenekler de dahi değişiklikler gösterebilmektedir.

Türkiye Finans EFT İşlemleri

Türkiye Finans bankası üzerinden EFT yaparak; Türkiye Finans müşterisi olmayan başka bir kişiye para göndermek için bankaca uygulamaya konulmuş olan bazı kurallara uymanız gerekmektedir. Bu bağlamda;

  • Banka müşterilerinin genel EFT işlemleri yapmaları dahilinde mutlaka mesai saatleri içerisinde 09:00 ile 17.15 saat aralıklarını kullanmaları gerekir.
  • Mobil şube ve müşteri iletişim merkezini EFT işlemi açısından kullanan müşteriler için ayrılan saat dilimi; hafta içi hafta sonu ayrımı gözetmeksizin 09:00 – 17:15 olarak belirlenmiştir.
  • Geç EFT işlemi gerçekleştirmek isteyen kimseler adına bankanın uygulamış olduğu herhangi bir EFT alt – üst limiti de mevcut değildir.
  • Son olarak ise; günlük EFT işlemleri için konulmuş olan standart kurallar ve limitler yalnızca bireysel müşterileri kapsar. Kurumsal ve şirket anlaşmaları dahilinde EFT işlemlerin işleyişi ile alakalı olarak değişiklikler yaşanabilmesi elbette ki söz konusudur.
  • Ve Türkiye Finans EFT işlemlerinizi gerçekleştirir iken girmeniz gereken EFT kodu da; 206’dır.

EFT işlemleri; Türkiye Finans bankası hesabınızda var olan herhangi bir miktar paranın; farklı bir banka müşterisinin ve buna ek olarak farklı bir bankanın hesabına aktarılmasını gerçekleştirmektedir.

Türkiye Finans Havale

Türkiye Finans müşterilerinin hem TL hem de döviz kurları hesapları içerisinden aynı banka müşterilerine yapmış oldukları para transferlerini gerçekleştiren işlem, havaledir.

Türkiye Finans EFT işlemlerinizi belirtilen limitler, belirtilen saatler içerisinde gerçekleştirdi iseniz para diğer hesaba mutlaka on dakika içerisinde geçer. Herhangi bir aksaklığın olması EFT sırasının varlığı gibi durumların söz konusu olması halinde maksimum otuz dakika beklemeniz de gerekebilir. Bunların haricinde EFT işleminiz hesaba geçmedi ise izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bunlar;

  • Gönderim yaptığınız yani EFT alıcısının adı soyadı ile alakalı herhangi bir problemin olmuş olması söz konusu mu değil mi diye kontrol yapmanız ilk önerimiz olur. Eğer yanlış bir durum söz konusu ise mutlaka bunu düzeltmeli ve konu ile alakalı bankaya tekrar bilgi vermelisiniz.
  • Bazı hallerde EFT işlemi için verilen karşı banka hesap numarasında da sorun çıkabilmektedir. Karşılaşacağınız gecikme durumların da banka hesap numaralarının kontrolü de durumu kolayca çözümlemeye yetecektir.
  • Bunun haricinde direk bankanızı arayabilir ve EFT işlemi ile alakalı bilgi alabilirsiniz. Bankanız kendilerinden kaynaklanmış olan bir sorun olmadığını ve EFT işleminin gerektiği gibi tamamlandığını söyler ise; karşı bankanın mesai saatleri, EFT sıra numarası yahut da ad – soy ad gibi teferruatlarını sorgulamak gerekir.

Türkiye Finans Bankası ile yapılan EFT işlemlerinin herhangi bir neden dolayısı ile gecikmesi, aksaklıklar yaşaması gayet tabi söz konusu olabilir. Fakat göndermiş olduğunuz miktarın büyüklüğüne küçüklüğüne bakılmaksızın asla tehlike altına girmediğini bilmelisiniz.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ