Trafik Sigortasına Gizli Zam

Trafik Sigortasına Gizli Zam

Hazine Müsteşarlığı tarafından zorunlu trafik sigortasında her ay uygulanan %1 zam oranı %1,5 rakamına çıkarıldı. Bu da şu anlama gelmekte, 2017 yılının son 4 ayın da primler en az %6 zamlanacak. Trafik sigortasına zam yapılması bir çok platform da tartışılırken, Best Fm de yayınlanan “Konuşan Türkiye” programın da bu zam için “gizli zam” ifadelerine yer verildi. Yayına bağlanan bir çok vatandaş durumdan şikayetçi olurken bir dinleyicinin geçen sene 180 TL trafik sigortası primi ödediği araç için bu yıl 600 TL ödemesi gerektiğini belirtmesi dikkat çekti.

Tarfik Sigortası Primlerine Zam 2017 – 2018

Yayınlanan genelge de; 2017 Eylül ayından itibaren trafik sigortası primlerin de her ay uygulanan %1 artışın %1,5’e çıkarılacağı açıklandı.

Henüz Nisan ayın da Hazine tarafından yapılan tavan fiyat uygulaması gereği trafik sigortası primlerine her ay %1 oranında artış geleceği kararlaştırılmıştı. Bu karar ardından geçen sürede primler %4,1 oranında zamlanmıştı. 4 ay sonrasında yapılan bu değişiklik kafaları karıştırıken bir çok sosyal platform da bu konu tartışılmaya açıldı. Ayrıca bu yeni uygulama ile 2017 yıl sonu tarifk sigorta primlerine toplam %10,1 zam gerçekleşmesi öngörülmekte.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ