Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi

Otomobil almak isteyen fakat bu konu için yeterince nakdi olmayan kimseler için sunulmuş bir kredi kalemidir. Taşıt kredisi; sıfır araçlar için, ikinci el araçlar için, ticari araçlar için sunulabilmektedir. Fakat özellikle belirtmek gerekir ki her banka ve finansal kuruluş eşit şartlar arayarak ve aynı taşıt özellikleri arayarak taşıt kredisi sunmak zorunda değildir. Sizler mutlaka istediğiniz otomobil ile doğru orantılı olarak banka arayışına girmek zorundasınızdır.

İkinci El Araç Kredisi Alımı

İkinci el taşıt almak isteyen kimseler için kredi imkanı sunan bankalar;

  • Vakıf bankası,
  • Akbank,
  • ING bank,
  • Garanti bankası,
  • Yapı kredi, şeklinde sayılabilir. Her bankanın ikinci el otomobil seçeneği için sunmuş olduğu kredi faiz oranları aynı değildir. Bu oranların değişimi ise genel olarak çekilen ikinci el araç kredi tutarına ve bu kredi miktarının bölündüğü vade seçeneğine göre değişiklik göstermektedir.

İkinci el taşıt kredisi almak isteyen kimselerin sağlamaları gereken şartlar içerisinde gelir sunma vardır. Gelir sunma; kredi çekmek isteyen kimselerin çalıştıklarını ve maaşlarının olduğunu ispat etmek sureti ile yapılır.

İkinci El Araç Kredisi Alımı İçin Gerekli Şartlar

İkinci el araç kredisi almak isteyen kimselerin mutlaka;

  • Gelir beyanında bulunmaları,
  • Çekmeyi düşündükleri ikinci el taşıt kredisi miktarının; hane halkı gelir seviyesinin yüzde ellisini geçmemesi,
  • İkinci el araç olmasına rağmen araçların mutlaka sekiz yaşından büyük olmamaları, gerekir.

Her bankanın aşağı yukarı istemekte olduğu şartlar bunlardır. Eğer sizler de bankaların tercih ettikleri istekleri sağlıyor iseniz kendiniz için en uygun ikinci el araç kredisini çekebilirsiniz.

İkinci el taşıt kredisi almak isteyen banka müşterilerinin tamamı için mutlaka kefil gösterimi istenir. Siz de herhangi bir ipotek durumu yaratmak istemiyor iseniz kredi seçeneğiniz için bir kefil ayarlamalısınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ