Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde bankacılık sektörü oldukça gelişmiştir ve bunu da artan firma sayısından kolay bir şekilde görebilmekteyiz. Fakat, firma sayısının bu kadar artışta olması, kişilere farklı bir hizmetin sunulması ya da ayrıcalık uygulanmasını beraberinde getirmeyecektir. Yasal çerçevede hareket etme zorunluluğu olan bankalar, birbirleri ile neredeyse aynı hizmetleri sizlere sunacaktır. Fakat, özellikle ihtiyaç kredilerinde bazen imtiyazların uygulandığını görebilmekteyiz. Bu konuda, herhangi bir sigortası olmayan ya da daha doğru bir şekilde ifade edilmek gerekirse, aylık net gelirini resmi bir şekilde belgeleyemeyen kişilere, ihtiyaç kredileri verildiğini görmekteyiz. Sigortasız kişiye kredi veren bankalar, bu işlemi ise hiçbir şart sunmadan yapmayacaktır. Kişi ile ilgili birçok özel bilgi elde edildikten sonra, onların ödemelerini düzenli yapacağına, yapılmaması halinde de borcu kendisinin üstleneceğini belirtecek kefillere ihtiyaç duyulacaktır.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, eğer herhangi bir sigortalı çalışan sınıfına girmiyorsanız ve acil nakite sıkışmışsanız, kendinize bir kefil bularak bankaya başvurmanız gerekecektir. Ama, kefilinizin olması, sizlere verilecek olan kredinin miktarını arttırmayacak ve genellikle 15 bin liraya kadar kredi desteği alabileceksiniz. Bu konuda sizlere hizmet sunacak olan bankaların başında ING Bank, Yapı Kredi Bankası ve Odea Bank gelmektedir. Bu bankalar, özellikle kendi müşterilerine çok kolay bir şekilde kredi desteği sağlamaktadırlar. Sadece ödemelerinizin düzenli olması ve kredi sicilinizin bozuk olmaması durumu, sigortasız olsanız bile bu bankalar tarafından kredi almanızı sağlayacaktır.

Sigortasız kişiye kredi veren bankaların, kefil yoluyla sizlere destek sağlayacağını belirtmiştik. Fakat, size kefil olacak kişinin sadece imzası kredi almanız için yeterli olmayacaktır. Eğer, size kefil olacak bu kişinin kredi sicilinde kötü bir durum varsa ya da kredi notu çok düşükse, banka bu durumda kredi desteği sağlamayacaktır. Bunu da unutmamakta fayda vardır. Sigortası olmadığından dolayı kredi çekemeyen kişilerin genelinin öğrenci ya da ev hanımı olduğunu da söyleyebiliriz. Bu kişiler, kredi ihtiyaçları durumunda aile bireylerinden birisinin kefil olması ile yukarıdaki durumu gerçekleştirebilirler. Fakat ev hanımlarına kefil olacak kişilerin, yalnızca eşleri olması gerekmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ