Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar

Banka kredisi çekebilmek adına güvence olarak gösterilmesi gereken ve nerede ise olmazsa olmaz olarak bilinen sigortanın varlığı şarttır. Ve prim ödemeleriniz ne kadar fazla ise bankanın size verebileceği kredi miktarı o denli fazla artış gösterebilir. Sigortası olmayan fakat düzenli olarak bir gelire sahip bireylerin banka kredisi almaları zordur. Bankalar bu tarz müşterilerine yalnızca belirli bir miktarı olan kredi kartını vermeyi tercih ederler.

Sigortasız Kredi Nasıl Olur?

Sigortası yatırılmayan ve herhangi bir sigorta girişi olmayan banka müşterilerinin de kredi çekebilmeleri adına farklı stratejiler geliştirilmeye başlanmıştır. Bu bağlamda; müşterilerden istenilen bazı asgari şeylerin varlığı elbette ki mevcuttur. Her bankadan sigorta göstermeden çekebileceğiniz ilk kredi seçeneğinin miktarı düşük olacaktır. Fakat taksitlerinizi düzenli olarak ödemeniz ve geciktirmemeniz halinde bir sonraki kredi başvurunuzun limiti arttırılmış olacaktır.

İpotekli Kredi Alımı Nedir?

Bankalardan kredi çeker iken sigortanızı göstermemenizi mümkün kılabilmek adına ipotek ettirebileceğiniz bir menkulün yahut da gayrimenkulün varlığının söz konusu olması gerekir. Burada menkul ve gayrimenkul özelliklerini belirtmek yerine yalnızca tapularının size ait olmuş olması gerektiğini söylemek yeterli olacaktır.

Kredi Notunuz Yüksek Mi?

Sigortanız yok ise; ipotek altına aldırabileceğiniz herhangi bir menkul yahut da gayrimenkul sahibi değil iseniz; mutlaka kredi notunuzun yüksek oluşunu ön plana çıkarabiliyor olmanız gerekir. Kredi notunuzun düşük olması halinde yapmanız gereken ise; kredi notu yüksek olan ve düzenli olarak bir gelir sahibi olarak görülen bir bireyi kendinize kefil yapmaktır. Burada kefilin yükümlülüğü; sizlerin edimlerinizi ifa etmemeniz halinde başlar.

Emekli Kefiller

Emekli olan herhangi bir bireyin çekeceğiniz krediye kefil olması halinde; sigortanızın varlığı aranmaz. Bunun bir farklı şekli olarak da; herhangi bir iş sahibi bireyin, anne babanızın gelirinin yahut da çocuklarınızın gayrimenkulleri ile de kredi almanız mümkün olur.

Yukarıda saymış olduklarımız her bankanın sigortasız müşterileri için talep edeceği şeylerdir. Bankaların bu tarz halleri talep ediyor olması aslında şaşılacak bir durum değildir. Çünkü eğer sigortanız yok ise ve düzenli olarak bir gelir hanenize girmiyor ise bankanın verdiği krediyi güven altına alabilmesi söz konusu değildir. Yukarıda saymış olduğumuz her kredi alım aracısı bankaların vermiş oldukları kredilerine teminat oluşturur niteliktedir.

Sigortasız Bireylere Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Sigortasız müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına kredi veren bankalar;

  • Halk Bankası,
  • İş Bankası,
  • Yapı Kredi Bankası,
  • Deniz Bank,
  • ING Bank,
  • Finans Bank, olarak belirtilebilir. Her bankanın web sitesinden konu ile alakalı çok daha detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Sigortasız bireylerin kredi çekmeleri için yapacakları başvuruların şubelere giderek yapılması çok daha iyi olabilecektir. Çünkü müşteri ile alakadar olan banka görevlisi ile birebir konuşmak çok daha etkilidir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ