Sıfır Arabanın Tamamına Kredi

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi

Birçok insan artık toplu taşıma araçları yerine kendi arabasıyla yolculuk yapma hayali kurmaktadır. Ancak araba fiyatlarının artması ve ikinci el arabaların sorun çıkarması nedeniyle sıfır araba almak hayal olmaktadır.

Aynı zamanda günden güne artan benzin fiyatları da araba almak isteyenleri şüpheye düşürmektedir.
Ancak tüm bunlara rağmen araba kullanmak ve satın almak isteyen birey sayısı oldukça fazladır. Unutulmaması gereken bir şey var ki bu dönemde bir araç sahibi olmak öyle kolay bir şey değildir.

Sıfır arabanın tamamına kredi almak isteyenler için bankanın istediği önden peşinat bile bireyler tarafından ödenmesi güç bir tutar olarak görmektedir. Ki arabanın tamamını peşin almak imkânsız sayılabilmektedir.
Bu nedenle bankalar bireyler için uzun vadelere sahip, peşinatsız krediler çıkarmaya başlamıştır. Ancak ne yazık ki bu kredilerin faizleri oldukça yüksektir. Bu nedenle bu kredileri alırken çok iyi düşünmek gerekir ve ödeme güçlüğü çekmemek için önlem alınmalıdır.

Yani aldığınız krediyi uzun yıllar ödedikten sonra birde faizini ödeme zorunda kalıyorsunuz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) araç kredisi için yaptığı bir düzenlemeye göre bankalar satın alınmak istenen arabanın sadece %70’ini karşılayabilmektedir.

Sıfır Araba Almak İçin Banka Kredisi Çekilmeli Mi?

Eğer uzun vadelerde ve yüksek faizli kredi almak istiyorsanız bankanızın müşteri temsilcisi ile görüşerek şartlar hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Fakat acil bir şekilde araba almanız gerekmiyorsa, bazı otomobil markalarının kampanyaları bekleyebilir ve bu arabaları indirimli olarak alabilirsiniz. Bu şekilde doğru alışveriş yapmış olabilirsiniz. Bankalar sıfır araba kredisi için faiz oranını kendisi belirlemektedir. Bu nedenle seçtiğiniz bankanın faiz oranını diğer bankaların faiz oranı ile kıyaslamalı ödeme güçlüğü çekmeyeceğiniz bankayı seçmelisiniz.

Unutmayın ki kısa vadeli ve uzun vadeli kredi almak sizin elinizde olan bir şeydir. Bu nedenle faiz miktarını da belirlemiş oluyorsunuz.

Ayrıca ödemeniz gereken peşinattan daha az bir peşinat ödeyerek de otomobillerin kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

Sıfır Arabanın Tamamına Kredi Almak İçin Yapılması Gerekenler

Öncelikle bankanızı doğru seçmelisiniz. Ödeme periyotları, faiz tutarları ve ödemeniz gereken peşinat ile ilgili her bankanın müşteri hizmetleriyle görüşmeniz gerekmektedir.

Ayrıca kredi ile sıfır araba satın almak için en doğru vadeli krediyi bulmanız ve size en uygun ödeme seçeneğini tespit etmeniz yararınıza olacaktır.

Bunun yanı sıra alacağınız araba ile ilgili çeşitli kampanyaları araştırmanız oldukça önemlidir. Unutmayın ki sıfır araba alınca uzun süre kullanacaksınız.

Araç kredisi başvurusu yapmak için öncelikle aracın proforma faturasını almanız gerekmektedir. Daha sonra bu proforma faturasını seçtiğiniz bankanın ilgili müşteri temsilcisine sunmalısınız. Bunun üzerine müşteri temsilcisi fatura bedeli üzerinden %70 oranı hesaplaması yaparak size verebileceği kredi miktarını söylemektedir.
Sizde size en uygun ödeme periyotlarını bankanızın müşteri temsilcisine sunarak bir değerlendirme sonucunda bankanızla anlaşmaya varabilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:4/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Cengiz dedi ki:

  Çok içerikli Ve kapsamlı Bir Çok faydalı Bilgi içeriyor günümüzde bilgilendirdigi konulardan kimsenin haberi dahi Yok Süper ötesi Bir site olmuş kurucus
  una şimdiden Çok teşekkürler Ellerinize yüreğinize sağlık

  1. editor dedi ki:

   Merhaba Cengiz bey, yorumunuz ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.

 2. Cengiz dedi ki:

  Rica Ederim insanları Her konuda bilgilendiren Böyle siteler gerekiyor tekrardan teşekkürler

 3. sefer dedi ki:

  Araç kampanyalarını takip etmek lazım, o zaman belki bir gün benimde arabam olur :)))

  1. editor dedi ki:

   Evet Sefer bey kampanyaları takip etmek lazım İnşAllah sizinde arabanız olur. 🙂

 4. Ayna dedi ki:

  Çok güzel bir şekilde anlatmışsınız teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ