Senetle Borç Para Veren Firmalar

Senetle Borç Para Veren Firmalar

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde başta olmak üzere diğer tüm illerde de Senetle Borç Para Veren Firmalar bulunmaktadır. Her insan hayatında maddi açıdan sıkıntılı olduğu dönemler yaşamıştır, her zaman işle yolunda gitmeyebilir. Bu gibi acil para lazım olduğu durumlarda ilk başvurduğumuz yerler ise bankalardır. Fakat özellikle kredi notu kavramının da ülkemizde iyice benimsenmesi ve bankaların da baktıkları ilk kriter olması dolayısı ile, kredi notu düşük olan kişiler bankalardan kredi başvurusu red cevabı almaktadırlar. Zaten tatil gibi evlilik gibi yada iş kurmak gibi bir eğilimden değil de borçlardan kurtulmak için kredi aradığımızda bu durum aslında saçmalıktır zira zor durumda olan bir insan zaten kurtulmak için kredi istemektedir. Banka da kendisini riske atmamak için özellikle borç limitleri dolmuş kişilere ve kredi sicili bozuk olana kredi vermeye yanaşmaz. KMH hesabı ekside, kredi kartları borçları dağ gibi olmuş ve kredi çekerek bu durumu en azından taksitlendirmeye niyetlenen kişilerin önlerine koskoca bir duvar çıkar. Çaresizlik maalesef insanları farklı yöntemler bulmaya itmekte, senetle borç para veren yerler arayışı tam bu noktada başlamış olur. Yazımızın giriş kısmı biraz uzun oldu fakat sizin durumunuzu da anladığımız için biraz dertleşmek gibi olsun istedik. Bu makalemizde acil paraya ihtiyacım var diyenlere, kredi kartı limitleri dolmuş veya kredi kartı kullanmayan, bankadan kredi çekemeyen kişiler için senetle para veren yerleri araştırmak istedik. Senet karşılığı para veren yerler denilince akla ilk gelen isim tefeciler olur. Günümüzde bir çok firma bu anlamda çoğalmış ve kredi çıkartılır sözü ile ortalıkta dolaşmaktadır. Tefeciler ile ne kadar kıyaslanır ne derece doğrudur bir bakalım istedik.

Senetle Borç Para Nereden Bulunur?

 • Özel firmaların vermiş olduğu krediler
 • Senedi veya çeki olanlar için Factoring firmalarından vadesi dolmadan senet/çek kırdırma
 • Kuyumculardan ve döviz bürolarından senetle para temini
 • Taksitle cep telefonu alıp satmak
 • Oyun konsolu, kulaklık, televizyon, beyaz eşya gibi malzemeleri taksitle alarak peşin satmak
 • Senetle alışveriş sitelerinden faydalanmak

Senetle Borç Para Veren Kurumlar Yerler Firmalar

Günümüzde bir çok insan borçlar ile boğuşmakta yani bu yazımızı okuyorsanız yalnız olmadığınızı bilin. Bunu bilen sadece bizler değiliz elbette, tefeciler ve senetle borç veren kurumlar da bunu bildikleri için yanlarında avukat ve icra takibi yapacak personeller dahil şirketleşme politikası izlemekte, yüksek faizler ile bu gibi zor durumda kalan insanlardan ne yazık ki faydalanmaktadırlar. Onlara kalırsa da yardımcı olmaktadırlar diyebiliriz. Kimse çok zor durumda kalmadıkça keyfi olarak dur ben bi senetle borç para veren yerler nereler araştırıyım demez elbette. Tabi ki tefeciler diye adlandırdığımız bu insanların yada firmaların yüksek faizle kredi sunduğunu biliriz ama el mahkum kalınca mecbur kabulleniriz. Senetle para veren firmalar genellikle 10 Bin Liraya kadar para vermektedir. Bunun altını çizerek banka harici para bulma yöntemlerine gelin birlikte madde madde bakalım.

 • Senetle Cep Telefonu Alıp Nakite Çevirme

En bilinen ve en kolay senetle para bulma yönteminden başlayalım. Belki 2.el ilan sitelerinde de görmüşsünüzdür. Kutusu açılmamış yepyeni telefonlar ikinci el olarak satılmaktadır. Bu yöntemi çok sayıda insan uygulamaktadır. Detaylara gelince basit, senetle cep telefonu satan telefoncu bulmak ile işe başlıyorsunuz. Sonrasında piyasada en çok rağbet gören bir cep telefonunu senet karşılığı alıp kutusunu açmadan, faturası ile piyasa değerinin biraz aşağısına satıyorsunuz. Amaç senetle cep telefonu alıp nakite çevirmek zaten alan kişide inanın bu durumdan haberdar insanlardır, yani kısa zamanda nakit paraya kavuşursunuz. Peki senetle cep telefonu satan yerler nereler derseniz, örneğin Evkur gibi mağazaları örnek gösterebiliriz. Bu gibi yerlerden diyelim ki piyasa değeri 3000 TL olan bir cep telefonunu senetle 4000 TL ‘ye aldınız. 24 Ay taksit yaptırsanız aylık ödemeleriniz 167 TL olur. Bu cep telefonunu da piyasada 2500 TL’ye aynı gün kolaylıkla satabilir, telefonu nakite çevirebilirsiniz. Acil para lazım olduğunda bu yöntemi uygulayan insanların sayısı hızla artmakta. Senetle borç para veren firmalar sayesinde sizde bu yöntemi kullanarak kısa zamanda nakit paraya kavuşmuş olursunuz.

 • Senetle Altın Veren Kuyumcular

Senetle para veren kuyumcular yöntemi ise şöyledir; kuyumcular size senet karşılığı altın verirler. Sizde altını istediğiniz zaman bozdurarak paraya çevirebilirsiniz. İster yatırım amaçlı düşünün isterseniz ihtiyaçlarınızı karşılamak amacı ile düşünün bu yöntem ile de senet karşılığı paraya kavuşabilirsiniz. Üstelik yatırım konusunda tecrübe sahibi iseniz bu işten para bile kazanabilirsiniz.

 • Senetle Borç Para Veren Yerler

Kefilsiz para veren firmalar hızla artmaktadır. Artık borçlar iyice çoğalmış ve işin içinden çıkılmaz duruma gelmişse son çare bu firmaları değerlendirebilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz bu tip senetle para veren firmaları tercih edeceğinize yukarıda ki örneklerde olduğu gibi senetle bir şeyler alıp nakite çevirmek en iyisi olacaktır. Senetle kefilsiz para veren yerler artık en son çareniz olmalı. Acil para ihtiyaçlarınız da size yardımcı olabileceklerini söyleyen kişi veya kurumlara itimat etmeyin, iyice araştırın. Dolandırıcı sayısı da bu sektörde hızla artış göstermekte. Her gün haberlerde yeni bir örneğine rastlamak mümkün. O nedenle önce akrabalarınıza, arkadaşlarınıza bir danışın, sıkıştığınızı ve borç paraya ihtiyacınız olduğunuzu söyleyerek şansınızı deneyin.

Senetle Kredi Veren Yerler

2017 sicil affı uygulaması ile kredi sicilinizi temizleyerek bankalardan kredi de çekebilirsiniz. Sicil affından faydalanmak için borcunuz olan bankaya başvuru yapmanız gerekmekte. Ayrıca devlet de bir çok sosyal yardım sunmaktadır. Bunun için de bağlı bulunduğunuz il veya ilçede ki kaymakamlıklardan yardım alabilirsiniz. Son olarak senetle kredi veren bankalar diye bir sistem yoktur, yukarıda belirttiklerimiz harici bir çok yöntem ile senet karşılığı para bulmanız mümkündür.

[Toplam:15    Ortalama:4.7/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Türkan dedi ki:

  Acil para lazım yardımcı olacak zenginler var mı çok sıkıştım acil 1000 lira lazım

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Sesinizi duyan olacaktır, bol şanslar. Teşekkürler

 2. İsmail Hoca dedi ki:

  Borç para verilir ? Kredi çıkartılır ! Bu tip yerlere başvursam güvenli olur mu?

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Büyük ve güvenilir firmalar mevcut fakat öncesinde detaylı şekilde araştırmanızı öneririZ.

 3. Bayram dedi ki:

  Acil bana 2.500 TL lazim nasıl bulunur

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   İletişim sayfamızdan ulaşınız ve sitemizi rakip ediniz. Yardımcı olmak isteriz. Acil para konusunda sitemizde bir çok bilgiye erişebilirsiniz.

 4. Hatice dedi ki:

  Bana acil 1000 lira Lazım 3 ay sonra 2000 lira olarak ödeyebilirim geri mailim haticeatus@gmail.com

 5. emin dedi ki:

  100.000 tl lazım yen’i iş kuruyorum eksiğim var banka yen’i olduğum için kredi vermiyor

 6. Leyla dedi ki:

  İstanbul güngören hayırsever işadamı arıyorum kredi lazım yardım edin kefil için

 7. Sevilay Kılınç dedi ki:

  Yazının başında beni anlatıyorsunuz sandım Ebru Hanım

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Merhaba, herkes aynı durumda sanırım 🙁

 8. Pelin Koca dedi ki:

  Senetle borç para veren yerler İstanbul da nerede var

 9. Orhan dedi ki:

  Acil para ihtiyacım var 15milyar senetli taksitnen ödeye bilirim yardımcı olursanız sevinirim bni bu numaram dan oluşa bilirsiniz 05519802757

 10. kadir dedi ki:

  acil iki bin lira lazım 532 271 8989 yardımcı olacak kimse varmı

 11. Hakan dedi ki:

  Acil 10 bin lira lazım , istediğiniz faiz ve ödeme planına uyarım telim 05076992954

 12. Gülşah dedi ki:

  Benim de acil 30 bine ihtiyacım var. Ayrildigim eşim bir sürü borçla gitti. Lütfen birileri yardım etsin

 13. Kenan Evrensel dedi ki:

  Senetle borç para veren yerler hakkında bilgilendirici bir yazı olmuş.

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Teşekkürler Kenan Bey

BİR YORUM YAZ