Senetle Altın Veren Kuyumcular İstanbul

Senetle Altın Veren Kuyumcular İstanbul

Acil paraya ihtiyaç duyduğunuz anlarda bulabileceğiniz alternatif yöntemlerden bir tanesi de taksitle yani senetle altın veren kuyumculardan altın almaktır. Aslına bakarsanız bu yöntem bugüne özel değil eskiden beridir tercih edilen bilindik yöntemlerdendir. Özellikle kredi notu ve kara liste devreye girdikten sonra, eskiden de popüler olan senetle altın alıp satmak tekrar gündeme gelmiştir. Bankadan kredi çekmekte zorlananlar acil nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilirler. Acil para bulma yöntemlerinden sitemizde daha önce bahsetmiş ve özellikle senetle altın satan kuyumcular ve taksitle telefon alıp satmak yöntemlerine dikkat çekmiştik. Oldukça sık kullanılan bu iki yöntemden senetle altın almak, daha çok kuyumcuların tanıdıklarına sunduğu veya güvendikleri bir kefilin arada olması ile olumlu sonuç alınacak alternatiflerdendir. Biz bu yazımızda Senetle Altın Veren Kuyumcular İstanbul şehrinde neredeler, internette ne gibi sonuçlar çıkıyor ve sistem nasıl işliyor biraz inceledik v sizlere sunduk. Elimizden geldiği kadar sizlere yardımcı olmaya çalışırken yanlış bilgi vermemeye de özen gösterdik. Ziyaretçi çekmek adına sizleri aslında var olmayan adreslere yönlendirmiyor, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yazımızın sonunda yorum kısmına iletişim bilgilerinizi ekleyerek de size ulaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Öncelikle belirtelim ki günümüz de dolandırıcılığın artması ile birlikte kuyumcular da çek ve senet karşılığı altın vermeyi tercih etmemekteler. Aslında haksız da sayılmazlar fakat maalesef kurunun yanında yaş da yanmakta ve ödeme gücü olup bankadan kredi çekemeyenlere de kapılar kapanmakta. Yukarıda da bahsettik, kuyumculardan senet karşılığı altın almanın yolu aslında ya tanıdık kuyumcu bulmak yada kuyumcunun güvendiği birinin size kefil olmasını beklemek. Kuyumcular genelde bu güvensiz ortamdan dolayı kredi kartı ile taksitle altın vermeyi daha çok kullanmaktadırlar. Kredi kartı limitiniz dahilinde taksitle aldığınız altını başka bir kuyumcuya giderek anında nakite çevirebilirsiniz. Bunun başka bir adı da senetle kredi olarak geçmektedir. Gerçi gördüğünüz gibi ortada senet yok fakat internette ki aramalar sonunda çoğu ibare bu şekildedir. Şimdi asıl mesele şu, kredi çekemeyen ve banka yolları kapalı vatandaşın cebinde kredi kartı mı var ki taksitle altın alabilsin? Biz şimdilik şu yönteme yoğunlaşalım, yazımızın devamında senetle altın veren kuyumcuların adreslerinden de bahsedeceğiz.

Senetle Telefon Alıp Satmak

Eskiden kredi kartı ile 36 aya kadar vadeler ile telefon alınabilirken, devlet sağolsun bunun da önüne geçmiş bir çok kişi mağdur olmuştur. Elbette aşırı tüketim engellenmeli, herkes ayağına göre yorganı uzatmalı da bir çok alanda bu amaç uygulanmaz iken neden cep telefonu, beyaz eşya gibi alanlarda uygulandı, anlamak güç. Bu durum elbette tüketiciyi senetle alışverişe itmiş, tüketimin de önü kesilmemiştir. Peki acil nakite ihtiyaç duyan vatandaş ne yapmalı? Öncelikle sadece İstanbul değil bir çok büyük şehir de evkur ve türevi mağazalar mevcut, buralardan kredi kartı olmadan senetle telefon alabilirsiniz. Aldığınız telefonu da internet üzerinden veya başka bir cep telefonu satışı yapan mağazaya giderek satabilir, nakit ihtiyaçlarınızı taksite bölmüş gibi karşılayabilirsiniz.

Peki diyeceksiniz ki, herkese bu şekilde senetle telefon satışı yapılıyor mu? Maalesef bu tür firmalar da müşterinin kredi notuna ve kara listede olup olmadığına göre satış yapıyor. Yani kredi notunuz düşükse hele ki kara listede iseniz taksitle telefon almanız biraz zor. Bu durumda iseniz, bir kefil göstermeniz yeterli olacaktır. Çevrenizde size kefil olacak kişi varsa tabi, bilirsiniz zor günde insanlar ortadan kaybolurlar.

Senetle Altın Satan Kuyumcular Telefonu

senetle altın veren kuyumcular

Biz Zraporu olarak bir yazı hazırlayalım, insanlara senetle altın veren kuyumcuların listesini oluşturalım dedik ve şöyle bir araştırma yaptık internette fakat gördüğümüz manzara pek de iç açıcı değildi. Senetle altın firması olarak kendisini tanıtanlar ama bir iletişim yada adresi olmayanlar mı dersiniz, ön ödeme isteyen dolandırıcılar mı dersiniz, senetle altın satan kuyumcular telefonu yazıp hiçbir bilgi paylaşmayan sözde siteler mi dersiniz bir çok farklı uydurma bilgiler ile karşılaştık. O nedenle şunu belirtelim ki internette senet karşılığı altın veren yerler bulmanız imkansız, biz baktık siz yormayın kendinizi. Zaten bu iş pek de yasal değil o nedenle hiçbir kuyumcu kendisini bu şekilde ifşa etmez. Senetle altın veren kuyumcular İstanbul ilinde Mecidiyeköy ve farklı kuyumcular çarşısında bulunabilir ama gelin görün ki bu iş telefon ile yada internetten arama ile olacak iş değil. Bizzat giderek kuyumcuları gezmek lazım. Ama bahsettiğimiz gibi güven önemli, yani kuyumcunun size güvenmesi şart. Çalıştığınız işyerinden maaş bordrosu mu verirsiniz, üstünüze kayıtlı bir taşınmazı ipotek mi ettirirsiniz orası size kalmış fakat kuyumcular sizden mutlaka bir teminat isteyecektir. Peki senetle altın satan kuyumcular size nasıl ulaşabilir? Bu yazının sonunda ki yorum bölümüne iletişim bilgilerinizi, istediğiniz miktarı ve ödeme gücünüzü mutlaka belirtin, size dönüş muhakkak sağlanacaktır.

Sadece nakit sıkışıklığından dolayı değil, yatırım amaçlı da bir çok kişi bu yöntemi araştırmakta. Son günlerde altında ki fiyat oynamaları herkesin dikkatini çekmiştir. Kaybetmeyen nadir yatırım araçlarından altın, senet karşılığı alındığın da getirisine göre tüketicinin yüzünü de güldürmektedir. Son olarak acil para bulma yöntemi olarak senetle altın almak isteyenlere tavsiyemiz, kredi kartına taksitle altın şeklinde çevrelerin de ki kuyumcuları gezinmesi haricinde dediğimiz gibi tanıdık bir kuyumcu veya ipotek karşılığı altın alma yolunu seçmeleridir.

[Toplam:4    Ortalama:4.5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Atıf burcin tunc dedi ki:

  10 bin TL lik altın alacağım 6 taksitte ödeyebilirim 6500 net maas bordrolu çalısiyorum ilgilenenler irtibat kurabilir

 2. ferdi dedi ki:

  10 bine ihtiyacım var ayılık 5000 gelirimm var 24 ayda öderim

 3. Emre dedi ki:

  Acil 5000 nakite ihtiyacım var.Tel 95369118552

 4. oguzhan dedi ki:

  12000 tl lik altına ihtiyacım var.senetle odeyebilirim. Mail ile ulaşabilirsiniz: oguzhaner@gmail.com

 5. Emre dedi ki:

  Acil para ihtiyacım var 5000 tl il istanbul semt beyoğlu yardımcı olursanız sevinirim 05315164690

 6. Eren dedi ki:

  05517322404

 7. Orka dedi ki:

  Acil10bin lira nakite ihtiyacım var istanbul silivri selimpaşada ikamet ediyorum 05458079686 1600 aylık gelirim var 1000 lira ödeyebilirim. Lütfen yardımcı olun

 8. Gulseren Turkozan dedi ki:

  Acil nakit lazim

 9. Bağcılar dedi ki:

  istanbulda 12 yıldır aralıksız çalışıyorum 2700 tl gelirim var, maaş bordrosu sgk hizmet dökümü hatta kefilim bile mevcut. 15000 tl altın almak istiyorum. ilgilenenler varsa 0549 603 36 15

BİR YORUM YAZ