Senelik Ödemeli Krediler

Senelik Ödemeli Krediler

Bankalar tarafından bireysel ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi paketleri esnek ödeme koşulları ile tüketicilere sunulmaktadır. Genelde bu çeşit kredi ürünleri aylık ödeme planına göre hazırlanırken bazı bankalar 3’er aylık dönemlerde ödeme kabul etmektedir. Yılda 1 ödemeleri kredi veren bankalar senelik ödemeleri, çiftçiler için sunmakta ve çiftçilerin hasat zamanına kadar olan ihtiyaçlarının giderilmesini sağlamak amacı ile hazırlanmakta olan kredi ürünleridir. Çiftçiler de Senelik Ödemeli Krediler ile yıl boyu rahatça ihtiyaçlarını gidermekte ve hasat zamanı ödemelerini gerçekleştirmektedir.

Ülkemiz de çiftçiliğin ne kadar yaygın olduğu görülmektedir bu nedenle de bankalar arasında çiftçilere özel kredi konusunda rekabet üst seviyededir. Çiftçiler için tarımsal faaliyetlerini rahat yapsın diye sunulan bu krediler, çiftçilerin konut ve taşıt kredileri ihtiyaçları için de  avantajlı krediler ile karşımıza çıkmaktadır.

Hasat Ödemeli Konut Kredisi

Senelik ödemeli krediler sadece çiftçilere ihtiyaçlarını karşılaması için değil ayrıca ev sahibi olması için de kullanılan bir kredi ürünü. Buna göre her yıl hasat zamanı yani Ekim ayı gibi çiftçiler kazandıklarından bir kısmını bankaya ödeyerek ev sahibi olma şansı yakalıyorlar. Senelik ödemeleri krediler ile banka kredi geri ödemelerini hasat zamanı olacak şekilde ayarlamakta ve çiftçi de hasat zamanı kredi taksitini ödemektedir. Böylece rahat şekilde kredilerini kapatarak ev sahibi olmak kolaylaşmaktadır. Yılda bir kez ödemeli kredi ile çiftçiler yılda bir kredi ödemesi yaparak kolaylıkla bir konut sahibi olabilir ve kira derdinden kurtulabilirler. Özellikle bu kapsam da tarım ve hayvancılık kredileri konusunda başarılı devlet bankalarından Ziraat Bankası takip edilecek bankalar arasında önde gelmektedir.

  • Ziraat Bankası Yıllık Ödemeli Kredi

Senelik ödemeli kredi Ziraat Bankası tarafından çiftçilerin ihtiyaçları için kullandırılan bir kredi türüdür. Bu kredi ile yeni bir traktör alımı, küçük ekipmanların temini, biçerdöver kredisi gibi uygun ödeme imkanları ve senelik ödemeli krediler kapsamında yararlanılabilir. Geri ödeme konusunda 3-6 ve 12 aylık dönemler belirlenmiştir.

  • Akbank Yıllık Ödemeli Çiftçi Kredisi

Hasat zamanı ödemeli kredi pakeleri bulunan Akbank, çiftçilerin hasat zamanına kadar olan gübre,ilaç, işçilik giderleri gibi ihtiyaçlarının karşılanması ve çiftçilerin hasat zamanı ödeme yapmasını sağlayacak senelik ödemeli kredi ürünü ile ön plana çıkmakta.

Hasat dönemi ödemeli kredi veren bankalar ayrıca tarım kredi kartları ile de yılda bir kez ödemeli krediler kapsamında çiftçilere destek olmaktadır. Bu tip kredi kartlarına örnek Şekerbank Hasat Kart ürünüdür.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Derya Pak dedi ki:

    Senelik ödemeli kredi konusund en kapsamlı yazılardan bir tanesi olmuş

BİR YORUM YAZ