Mortgage İle Ev Kredisi Almak

Mortgage İle Ev Kredisi Almak

Ev almak için başvurulan yöntemlerden birisi de Mortgage kredisidir. Uzun zamandır uygulanan bu uygulama da evin tamamı için kredi verilmesi üzerine bir sistem kurulmuştur. Morgage kredisinde esas olan alınan konuta banka üzerinden ipotek konulmasıdır. Yani konut kredisi alan kişinin taksit ödemesi bitene kadar evi ipotekli olacaktır. Bu ipotek kredi taksitlerinin ödemesinin bitmesi ile birlikte kaldırılmaktadır. Mortgage, vadesi alınan kredinin miktarına göre değişiklik göstermek ile birlikte genellikle bir ve yirmi yıl arasındadır. Uzun vadeli Mortgage kredilerinde faizde artış göstermektedir. Bu nedenle alınacak Mortgage kredilerinde düşük faizi aramak gerekmektedir. Faiz oranının düşük olması ile geri ödenecek taksit miktarlarında azalma olacaktır.

Mortgage İle Ev Kredisi Nasıl Alınır

Mortgage bir çeşit finansman işlemidir. Mortgage ile konut almak herhangi birikimi olmayan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu yöntem kapsamında aylık ev kirası öder gibi kredi taksitleri ödenmektedir. Bundan yola çıkarak herkesin ödeme gücüne göre ödediği Mortgage miktarı farklılaşmaktadır. Mortgage kredileri karlı yatırım yapmak isteyenlerin en büyük tercihleri arasında yer almaktadır. Mortgage almak için ilk olarak alınacak konutun bulunması gerekmektedir. Karar verilen konut için tercih edilen bankadan Mortgage kredisi için başvuru yapılmalıdır. Banka Mortgage kredisi talep eden kişi için gerekli araştırmayı yaparak müşterisine geri dönüş yapmaktadır. Bu araştırma kişinin kredi notu, konut fiyatı ve kişinin geliri üzerine olmaktadır.

Mortgage Kredisi Alabilmenin Şartları Nelerdir

Mortgage kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bankaların genel olarak aradığı kriterler aynı olmakla birlikte bazı farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak genel olarak Mortgage için aranan kriterler şunlardır;

  • Mortgage kredisi alacak kişinin kredi notunun iyi olması gerekmektedir. Yani herhangi bir batık borcu veya kara listede adının olmaması gerekir.
  • Kredi alacak bireyin düzenli gelir sahibi olması şarttır. Bu geliri belgelenebilir nitelikte olmak zorundadır.
  • Mortagage için bazı bankalar peşinatı ön koşul olarak gösterirken genel olarak peşinatsız bir kredi türüdür. Bu nedenle alınan ev ipotekli olacaktır.
  • Banka alınacak ev için ekspertiz raporu düzenleyerek fiyat belirlemektedir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ