Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Yatırım yapmak ve belirli ihtiyaçları karşılayabilmek için kredi alma konusunda talepler son derece artış göstermiştir. Bunun nedeni hayat koşulları nedeniyle parasal ihtiyaçların artış göstermesidir. Son yıllarda yatırım yapmak için de kredi çekmek tercih edilmektedir. Özellikle yatırımın getirisi fazla olduğu durumlarda kredi tercih edilebilmektedir. Ancak yatırımın getirisi kredinin masraflarını bile karşılamak için elverişli değilse söz konusu yatırım için kredi çekilmesi pek de mantıklı değildir. Bazı durumlarda da tüketici kredisi almak gerekebilir. Bu konuda da en uygun bankaları araştırarak kredi almak tercih edilebilir.

Kredi Almak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Bankalar hemen hemen her konuda kredi verebilmektedir. Bunun için kişiler ilk olarak ihtiyaçlarına yönelik kredileri araştırmalıdır. Aynı zamanda bankaların da araştırılması gerekmektedir. Çünkü her bankanın vadesi ve faizleri farklılık göstermektedir. Kredi almak için ilk olarak sicilin temiz olması gerekmektedir. Yani herhangi bir kredi borcunda dolayı bankalar ile problem yaşamak kredi alma konusunda ki en büyük engeller arasında gösterilebilmektedir. Bu nedenle bankaların borçlarına karşı dikkatli olmak gerekmektedir. Kredi almak için başvuru yapılması şarttır. Başvuru yapmak için bankaların online sitelerini tercih etmek mümkünken şubelere giderek de başvuru yapılabilmektedir. Hatta son yıllarda kısa mesaj aracılığıyla bile kredi için başvuru yapılabilmektedir. Banka olumlu ya da olumsuz sonucu kısa süre içinde kredi isteyen kişiye geri bildirim yapacaktır.

Kredi Masrafları Nedir?

Kredi almak için gerekli şartları sağlayan kişilerin başvuruları olumlu olarak sonuçlanacaktır. Olumlu cevabı alan yani kredi almaya hak kazanan kişi başvuruyu tamamlamak için şubeye gitmelidir. Çünkü banka kredi için bazı evraklar isteyecek aynı zamanda da bazı belgelerin imzalanması gerekecektir. Kredi için yaşana bu ayrıntılarda birisi de kredi masraflarıdır.

Kredi başvurusu onaylandıktan sonra gereken evraklara dosya açılması ile bankalar dosya masrafı adı altında ücretler talep etmektedir. Hatta bazen dosya masrafının yanında işlem ücreti gibi masraflarla da karşılaşmak mümkündür. Bankalar çoğu zamanda komisyon almaktadır. Bu komisyon ücretleri bankalara göre değişmektedir. Kredi başvuru şekline göre kredi masrafları çeşitlilik gösterebilmektedir. Mesela ipotek karşılığı kredi alan müşteriler ipotek ücretini kendi ceplerinden ödemektedir. Yani bankalar sadece krediden değil aynı zamanda da kredi masraflarından da kazanç sağlamaktadır.

Hangi Bankalar Masrafsız Kredi Vermektedir?

Kredi alırken istenen masrafları ödemek istemeyen kişiler masrafsız kredileri araştırmalıdır. Masrafsız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Yani herhangi bir dosya masrafı, komisyon ücreti gibi ek ücret istenemeden kredi müşteriye verilmektedir. Bu bankalar aslında masraf konusunda herhangi bir taviz vermemektedir. Çünkü banka kredi için herhangi bir masraf almadığını iddia etse de bunu bir şekilde müşteriden karşılamaktadır. Tabi ki masrafsız kredi veren bankalar bulunmaktadır. Ama unutulmamalıdır ki bu tür bankalar faiz oranlarını yükselterek ya da vade oranlarını düşürerek aynı karı sağlamaktadır. Hatta bazen bu nedenle masraflı kredi almak daha uygun olabilir.

Masrafsız Tüketici Kredileri

Tüketici kredileri genel olarak diğer kredilere göre daha düşük miktarlar da verilen kredilerdir. Tüketici kredisi adı altında birçok kredi çeşidi bulunmaktadır. Tüketici kredilerine eklenen yeni bir kredi çeşidi ise masrafsız kredidir. Genellikle bankalar düşük miktarlı krediler için masraf almamayı uygun görmektedir. Çünkü düşük miktarlı kredilerin evrak ihtiyacı diğer kredilere göre daha azdır. Banka bu durumuna farkında olduğu için en uygun krediyi masrafsız olarak tüketicisine sunmaktadır. Ancak bazı durumlarda dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü bankalar masrafsız kredi diye yüksek faizli kredi verebilmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ