Masrafsız Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Masrafsız Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Yaz ayının yaklaşması ile beraber düğün sezonu da açılmaya başlamıştır. Bu noktada arayış içine giren kullanıcılar Masrafsız Düğün Kredisi Nasıl Alınır? sorularını yüksek sesle sormaya da başlamışlardır. Yazımızda detaylı şekilde düğün kredisinden bahsedeceğiz. Evlilik kredisi olarak da adlandırılan düğün kredileri, bankalardan masrafsız şekilde kullanılabilir mi? Zaten evlenmek isteyen gençlerin bir çok problem ile boğuştuğu, ev eşyaları, çeyiz hazırlığı, düğün salonu gibi pek çok alanda da para arayışında oldukları bir gerçek. Peki masrafsız adı altında verilen krediler gerçekten avantajlı mı?

Masrafsız Düğün Kredisi

Bankalar çeşitli kredi paketleri ile tüketicilere ulaşmaktadır bunlardan bir tanesi de masrafsız düğün kredisidir. Bu kredi türünde banka masraf almaz bilindiği üzere diğer kredi ürünlerinde kredi tutarına göre belirli miktarda dosya parası veya kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Kredi tahsis ücreti genelde kredi tutarının binde beşi kadardır. Örneğin 50 Bin Lira kredi kullanmak istediğinizde banka 250 TL kredi masrafı talep edecektir. Masrafsız kredi türlerinde ise bu ücretler bankalar tarafından alınmaz.

Avantajlı kredi çeşitlerinden gibi görünen masrafsız düğün kredisi, kredi kullanırken masrafların alınmaması ile cazip gibi görünse de aslında masraflı kredilere göre daha az tercih edilir zira yüksek faiz oranları tüketicileri bu tür kredilerden uzaklaştırmaktadır. Aslında diyebiliriz ki aldatıcı ifadeler kullanan bankalar aslında faizlerden masraflardan çok daha fazlasını kazanmaktadırlar.

Masrafsız Düğün Kredisi Kullanmadan Önce Dikkat Edin! Mutlaka Faiz Oranlarını Karşılaştırın ve Toplam Geri Ödeyeceğiniz Tutarı Araştırın!

Masrafsız Düğün Kredisi Başvurusu Öncesi Dikkat

Masrafsız düğün kredisi başvurusundan önce mutlaka faiz oranlarını incelemelisiniz. Masraflı krediler ile karşılaştırma yaparak toplam geri ödeme tutarlarını hesaplamanız çok önemli. Masraflı kredi ile masrafsız kredi arasında geri ödeme de çok büyük uçurum yok ise tercih edilebilir. Fakat masrafsız kredide ödemediğiniz masraflardan çok daha fazlasını ödediğinizi göreceksiniz.

Yazımızın sonuna doğru gelirken belirtmek gerekir ki bankaların düğün kredisi yada evlilik kredisi adı ile sunmuş oldukları kredi türleri yoktur. Bizde başlığımızda bu ifadeyi kullanmamızın sebebi halk dilinde yaygınlaşmış olmasından dolayıdır. Bankaların sunmuş oldukları bu krediler masrafsız ihtiyaç kredisi yada masrafsız bireysel tüketici kredileri ile piyasada yerini almaktadır. Bu kredilerden faydalanabilmeniz için düzenli gelir sahibi olmanız ve kredi notunuzun da yüksek olması önemlidir. Kredi risk raporu sonucu çok riskli yada riskli grupta yer alan tüketiciler bu kredilerden maalesef yararlanamamaktadır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ