Kredi Notum Düşük Diyen Erkeğe Ev Alalım Diyen Kadın

Kredi Notum Düşük Diyen Erkeğe Ev Alalım Diyen Kadın

Bugün farklı bir tarzda yazmak istedik. Çoktandır site ile ilgilenme fırsatımız olmadı ne yazık ki bizde düşündük taşındık, sıkıldık demek ki ondan yazı girmiyoruz dedik ve farklı bir konsept yaratmaya karar verdik. Yine ekonomiden, kredilerden, paradan bahsedeceğiz ama farklı tonlarda olacak. İlk olarak en çok merak edilen kredi notu düşük olanlara kredi çıkar mı konusunu işleyelim. Konu başlığımız manidar ama cidden işleri kötü giden bir erkeğe ev alma baskısı yapan bir çok kadın da var, bu da gerçek. Neyse, biz tabi başlıkta ki gibi bir kadın üzerine yoğunlaşmayacağız o işin esprisi, biz kredi notu düşüklere kredi veren bankalar var mı ondan bahsedeceğiz!

Lafı dolandırıp sizleri sıkmadan hemen kestirip atmak istiyorum, maalesef kredi notunuz düşükse bırakın ev kredisi çekmeyi bankanın önünden geçerken selam bile vermezler size. Şimdi bir çok sitede nkolay kredi adı altında sizlere “bakın kredi notunuz düşük ama kredi alabilirsiniz” şeklinde yazılar sunacaklar. Tabi, Nkolay Kredi zaten Kızılay’ın ortaklaşa yürüttüğü proje. Bırakın size hayal satanları, gerçekler ortada. Hiçbir banka bugün 1100 ve aşağısı kredi notuna kredi vermez. Bakın kolay kolay vermez değil, v-e-r-m-e-z. Noktayı da koydum dikkat ederseniz. Yapacak bir şey var mı?

Bir zamanlar işleriniz, geliriniz çok iyi idi kredi notunuz da 1800 idi belki de. Yani hani bankaların sizi sürekli aradığı, kredi vermek istediği, beyefendi dediği hanımefendi dediği yıllar. İşte eğer o yılların yerini kasvetli yıllar aldı ise yapacağınız en mantıklı hareket bankalar ile olan sorunu bir an önce çözmek.  Belki geç değildir, şunu diyorum aslında, borcunuz var ise mutlaka 90 gün içinde ödemeye çalışın ve kara listeye girmeyin. Yoksa kredi notunuz düşük olduğu gibi 5 yıl süre ile de damga yersiniz. Biz devletinden milletine insanları etiketlemeyi severiz o nedenle kötü bir etiket yapıştırmayın kendinize. Ne yapın edin kredi notunuzu yükseltin ki yakında sadece kredi çekerken değil ev tutarken bile kredi notu önem arz edecek. Bu dediğime kulak verin siz, boşuna ergenlerin yazdığı kredi notuna kredi veren bankalar yazılarına itibar edip oraya buraya başvuru yapmayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ