Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir?

Maddi anlamda hayatın her alanına yetişmek gerçekten zor.Bu kapsamda imdat çekici olarak bankalardan kredi kullanmak ilk akla gelenlerden. Fakat bankalardan kredi başvurusu yapmadan önce hangi kriterlerden geçtiğimizi bilmek, başvuru sonuçlarının olumlu geçmesi açısından daha yararlı olacaktır. Örneğin; bankalar kredi başvurularında en başta tüketicinin kredi notuna bakarlar. Kredi notu düşük olan tüketici maalesef kolay kredi çekemez. Bu nedenle kredi notu yükseltmek için neler yapılmalı? Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir? gibi sorular da çokça sorulmakta. Kredi notu yükseltme işlemi için bir takım yöntemler sizlere aktarılacak fakat bilmelisiniz ki, kredi notunun yükselmesi için gereken zaman sizin performansınıza ve kredi notunuzun seviyesine bağlıdır.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notunuzun yükselmesini istiyor iseniz bilmeniz gereken bazı esaslar vardır. Tüm bu esaslar sizin mali performansınız ile birlikte hayat bulur ve kredi notunuza yansır. Kredi notu, kişiye özel finansal veridir. Bu nedenle de kişisel performansınız notunuz için önemli faktördür. Herkes gibi sizinde kendinize göre ödeme alışkanlıklarınız ve harcamalarınız vardır. Size özel bu alışkanlıklarınızı gözden geçirmeye ve düzeltmeye ne dersiniz? Bu sayede istenen seviyelerde bir kredi notuna da sahip olabilirsiniz.

Kredi notu riskli veya çok riskli seviyelerde olup kısa zamanda kredi notunu yükselten bir çok tüketici örneği mevcut. Kısa zaman dediğimiz yani Kredi Notu Kaç Ayda Yükselir? sorusunun cevabına gelince, burada gecikmede olan borçlarınızın ödenmesi ve gelecek dönemlerde ki borçlarınızın zamanında kapanması sorunun cevabı olacaktır.

Kredi Notu En Kısa Zamanda Nasıl Yükseltilir?

Kredi notu danışmanları, kredi notunuzu en kısa zamanda yükseltmek için neler yapmanız gerektiği konusunda hem fikirler. Kredi notunun yükseltilmesi için öncelikli olarak kredi kartı kullanımımızı gözden geçirmemiz şart. Limitleri hiç fark etmez, düşük yada yüksek limitli bir kredi kartı da olsa harcamalarımızın sonunda size gelen ekstrelerin tamamını gününde ödemeniz halinde kredi notuna pozitif katkısı büyük olacaktır. Bu taktik doldur-boşalt taktiği olarak bilinir ve kredi notunu yükseltmek için kullanılan en yaygın ve işe yarar yöntemlerdendir.

Otomatik Ödeme Talimatı İle Kredi Notu Yükseltme

Kredi notunun hızlı şekilde yükselmesini istiyorsanız otomatik ödeme talimatı vererek bu süreyi kısaltabilirsiniz. Banka hesabınızda bulunduracağınız yeterli miktarda para ile otomatik fatura ödemeleriniz gerçekleşecek, bu sayede fatura takibinden kurtulacağınız gibi kredi notunuzu da yükseltme şansı yakalayacaksınız. Bu taktikler kredi notu 1200 ve üstü olanlar için 3 ay sonra verim alabileceği taktiklerdir. Daha düşük kredi notunuz var ise bu süre biraz daha uzayabilir. Fakat taktikleri uygulamaya devam etmeniz sonunda rahat edeceğinizi de unutmayın.

[Toplam:1    Ortalama:2/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ