Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme

Bankalara gidilerek tamamlanan kredi kartı başvuruları sırasında, sizlere birçok belge imzalatılmaktadır. Bu belgelerin içeriği genellikle okunmasa da, birçok önemli bilgiyi içerisinde barındırmaktadır. Bunların başında ise yaptığınız kredi kartı harcamalarınızın borçlarının ödenme tarihini gösteren hesap kesim tarihidir. Sizin talepleriniz doğrultusunda belirlense de, bu tarihler genellikle ayın ilk haftası olarak bankaların insiyatifi doğrultusunda belirlenmektedir. Bu sebepten dolayı da yüzlerce banka müşterisi her ay borcunu gecikmeli bir şekilde ödemektedir. Çünkü, memur kesimin nüfusunun milyonlara ulaştığını hesaba katarsak, alınan maaşların da her ayın on beşi olduğunu söyleyebiliriz. Kredi kartı kullanıcıları birkaç günlük gecikmenin kredi notlarına zarar vermeyeceğini düşünse de, durum sanıldığı kadar basit olmayacaktır. Bundan dolayı, maaş ya da elinize geçen paraların tarihine göre kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemlerini başlatmalısınız. Bunun için bir sene içerisinde toplamda üç kez hesap kesim tarihi değiştirme hakkınız bulunmaktadır.

Kredi kartı kullanıcıları, mevcut hesap kesim tarihlerini değiştirerek borçlarını tam zamanında ödemek için ise, çalıştıkları bankanın en yakın şubesine giderek talepte bulunabilirler. Bu işlemler sırasında kullanıcılardan herhangi bir belge istenmemekte ya da değişim işlemi için ücret yansıtılması yapılmamaktadır. Bundan dolayı borcunuzu sürekli olarak geciktirmek yerine sadece on dakika sürecek bir işlem sonucunda kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı kullanıcıları için tüm bankalar böylesine hizmet sunmaktadır. Fakat, kişiler genellikle banka ile olan işlemlerini, müşteri temsilcileri ile yapmak istemektedirler. Hesap kesim tarihlerinde ise böylesine bir durum söz konusu değildir. Çünkü, bu değişim işlemi için sizlere bir belge imzalatılmaktadır. Buna rağmen, internet bankacılığı üzerinden kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemlerine müsade eden tek banka İş Bankası’dır. Bunun için kişiler bankaya gitmeden müşteri numarası ve internet bankacılığı şifreleri ile birlikte sisteme giriş yapmaları yeterli olacaktır. Değişim işlemleri, talep alındıktan sonra, ilk hesap kesim tarihinde yürürlüğe girecektir. Bundan dolayı mevcut borçlarınızın ödenmesi yapıldıktan sonra bir sonraki hesap kesim döneminde yeni tarihe göre işlem yapacağınızı bilmenizde fayda vardır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ