Kredi Çekerken Kolaylık Sağlayan Bankalar

Kredi Çekerken Kolaylık Sağlayan Bankalar

Kredi çekerken eğer kredi çekmeye engel bir durumunuz yoksa, bir çok banka kolaylık sağlayacaktır. Kredi vermek bankaların en sevdiği iştir ve kredi notunuz yüksekse, siz başvurmasanız da siz ön onaylı kredi kullandırımı yaparlar.

Kredi çekerken en çok kolaylık sağlayan bankalar kuşkusuz maaş müşterisi olduğunuz bankalardır. Çünkü emekli maaşı ya da sürekli aldığınız maaşınız varsa, banka bunu güvence olarak alarak, kredi kullandırımı yapar. Kredi çekmek için sürekli çalıştığınız şubeyi ziyaret ederek, miktar çok yüksek değilse ve ev kredisi dışında bir krediyse, genelde aynı gün içinde kredi verilmektedir.

Kredi kullanmak istediğiniz bankaya giderek başvuru yapmanız, işleminizin daha hızlı sonuçlanmasını sağlar. Ancak internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz ve aynı gün içinde kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi Nasıl Çekilir?

Kredi çekmek için öncelikle yapmanız gereken kredi başvurusunda bulunmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için belgelenebilir bir gelirinizin olması, kredi notunuzun da yüksek olması en önemli husustur.

Kredi başvurusunu internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, banka şubesinden de yapabilirsiniz. Eğer kredi notunuz yüksekse, aynı gün içinde bir çok evrak işleminin yapılmasının ardından kredinizi çekebilirsiniz. Düşük miktardaki krediler için kısa sürede işlemleriniz tamamlanmaktadır. Ancak ev kredilerinde süreç uzundur.

Sürecin kontrolünü sağlamak için yapılan bir çok işlemin sonunda kredinizi kullanmanız mümkün olmaktadır.

Kredi Notu Düşükse Kredi Kullanabilir Miyim?

Kredi notu düşükse kredi kullanmak pek mümkün değildir. Çünkü kredi notunun az riskli seviyesinin üzerinde olması gerekmektedir.

Kredi notunun kredi çekmekteki önemi çok büyüktür. Bu nedenle bir çok kişi kredi çekmeden önce kredi notunu yükseltmenin yolları konusunda bir süre çalışma yapar. Bunlar basit ama etkili olan işlemlerdir. Kredi kartlarının limitlerinin sonuna kadar kullanılmaması, düzenli ödemeler yapılması, hesapta bir miktar paranın bulunması, otomatik ödeme talimatlarının olması ve hesabın hareketli olması, kredi notunun yükselmesini sağlamaktadır.

Az riskli seviyesinin üzerine çıkan kredi notu yükseldiği zaman kredi kullanabilirsiniz. Ancak herkesin gelirine oranla belirlenen bir limiti vardır ve bu limit dahilinde kredi kullanmak mümkün olmaktadır.

Kredi Üst Limiti Nasıl Belirlenir?

Kredi çekerken belgelenebilir gelirinize oranla belirlenen kredi üst limitinden daha yüksek miktarda kredi kullanmak için, başka bir teminat göstermeniz gerekmektedir.

Ev, araba ya da herhangi bir mal varlığı belirterek kredinizin üst limitini arttırabilirsiniz. Bazı durumlarda kefil istenebilirken, ev kredilerinde ise hane gelirinin hesaba katılmasıyla kredi üst limiti belirlenmektedir. Kredi çekmek için kullanılan belgeler arasında genelde ev ya da araba yeterli olmaktadır. Ev ve araba kredisinde banka, evi ya da arabayı teminat olarak gördüğü için krediyi verir.

Krediyi ödememeniz durumunda evinize ya da arabanıza el konulur ve borç bu şekilde tahsil edilir. Ancak bazı durumlarda bunlar bile borcunuzu kapatmaya yetmeyebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ