Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim Kredi Çekebilirim?

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim Kredi Çekebilirim?

Gün geçtikçe para bulmak zorlaşıyor hele ki bu devirde daha da zor. Özellikle bankaların kara liste ve kredi notuna bakması ile bir çok kişi mağdur durumda. Haliyle de para ihtiyacı olan binlerce insan banka dışında kredi veren yerler nereler, kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim, banka harici para veren yerler nereler şeklinde soruların cevaplarını aramakta. Bugün sizlere bir çok yöntemden bahsederken, hiç duymadığınız bilgilere de ayrıntılı şekilde yer vereceğiz.

Kredi Çekemiyorum Para Lazım

Borç para nereden bulurum? Nereden para bulabilirim? Bu gibi soruları bir çok insan sormakta çünkü gerçekten hayat şartlarının zorluğu altında eziliyoruz. İnanın tek değilsiniz ve herkes para bulma yöntemlerini araştırmakta. Tüketim eğilimleri çoğaldıkça para daha da anlam kazanır oluyor. Keyfi harcamalar olmasa da parasız bu dünyada yaşamak neredeyse imkansız hal alıyor. Evlenmek, araba almak, küçük bir tatil yapmak.. Çok şey istemesek de her şey ne yazık ki para.

Banka Harici Nereden Kredi Bulabilirim?

 • Faktöringler: Bankadan kredi çekemeyenlerin uğrak adreslerinden olan faktöring firmaları, bankalara nazaran daha kolay kredi verseler de yüksek faiz oranları da göze çarpmaktadır. Yine bankalar gibi kampanya yaptıkları dönemleri de bulunan faktöring firmalarını öncelik olarak listenize alabilirsiniz.
 • Kredi Veren Özel Firmalar: Son dönemlerde oldukça artan kredi danışmanlık firmaları, yasal olmamasına karşın bir çok yerde boy göstermektedir. Yasal boşlukları iyi değerlendiren bu firmalar “kredi çıkartılır” gibi ibareler ile çalışmakta ve yüksek faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadırlar. Bu tip firmalardan kredi çekmek isterseniz dikkat etmeniz de ve kendinizi noter tasdikli sözleşme ile garanti altına almanızı öneririz.

Nereden Para Bulabilirim?

 • Kredi Kartı ile Nakit Avans: Türkiye’de yapılan son araştırmaya göre 62 milyonun üzerinde kredi kartı bulunmakta. Bu da aslına bakarsanız her kişiye en az 4-5 kredi kartı düşüyor demek. Özellikle küçük miktarlı acil para ihtiyaçları için kredi kartından taksitli nakit avans kullanabiliriniz. Her kredi kartına özel nakit avans tanımlansa da ortalama 2 bin lira kullanabilirsiniz, 3 kredi kartınız var ise 6 bin lira taksitli nakit avans ile ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Borç Para Bulma: Her şeyden önce en yakınınızdan başlayarak borç para bulabilirsiniz. Aslında böyle bir şansınız var ise ilk aklınıza gelecek yöntemlerden olmalı zira faiz derdi olmadan kimse sıkıştırmadan nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • Senet İle Borç Para Bulma: Kredi çekemiyorum nereden para bulabilirim? sorusunun diğer cevabı da özellikle büyük şehirlerde çalışan senetle para veren yerler. Düzenli geliriniz varsa, üstünüze kayıtlı ev araba var ise bu tip firmalar size ulaşabilirler. Yasal olmadığı için onların size ulaşmasını, aşağıda ki yorum kısmına iletişim bilgilerinizi yazarak sağlayabilirsiniz. Yalnız bu tip firmaların yasal olmadığını, yüksek faizler ile çalıştığınızı ve en son seçeneğiniz olması gerektiğini önemle vurgulamak isteriz.
 • Beyaz Eşya Alıp Satmak: Bir kere insan düşmeye görsün, çevresinde kimse olmaz. Biz, tefecilerden önce deneyebileceğiniz farklı yollardan da para nasıl bulunur anlatalım. Bunlardan birisi de sıfırdan senetle beyaz eşya alıp piyasaya yarı fiyatına satmak. Elinizde bulunan eşyaları da ( ihtiyaç fazlası ) letgo, sahibinden gibi sitelerden satarak paraya çevirebilirsiniz. Bu durum üzücü ve tavsiye edilmesi bile bizim için zor olsa da yüksek faizle çalışan tefecilerin eline düşmekten iyidir.
 • Cep Telefonu Alıp Satmak: Evkur gibi mağazalardan yada sözleşmeli faturalı hattınız var ise mobil GSM operatörlerinden cep telefonu alarak yine piyasaya değerinden düşük satarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Aslında en mantıklı para bulma çözümlerinden birisidir bu yöntem. Cep telefonu her zaman alınıp satılabilen ve piyasası olan bir sektöre hitap ediyor. Son zamanlarda en çok rağbet gören model ve markaları tercih ederek hızla para sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi

 • Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar: Bu madde de şunu belirtelim, kredi notu yüksek olup kara listede adı olmayanlar bu bankaları tercih ederek kredi çekme şansı yakalayabilirler. Bu bankalar arasında QNB Finansbank, Odeabank, ING Bank sayılabilir. Türkiye bankacılık sektörüne sonradan girmiş bu bankalar müşteri pörtföyü genişlemesi açısından kredi notuna göre kredi verirken, gelir belgesi istemeyebiliyorlar.
 • Gelir Belgesi Olmadan Ev Kredisi Çekmek: Ev sahibi olmak istiyor fakat bankalar ile sorun yaşıyor iseniz, eminevim gibi şirketleri değerlendirebilirsiniz. Faizsiz ev kredisi kullanırken kefilsiz ve gelir belgesiz de rahatlıkla ev sahibi olabilirsiniz. Daha detaylı bilgileri kendi sitelerinden edinmeniz daha doğru olacaktır.
 • İpotek Karşılığı Kredi: Gelir belgeniz yok fakat taşınmaz bir mülkünüz var ise, kolaylıkla ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Fakat dikkat etmenizde fayda var, ödeme gücünüzü iyi hesaplamalısınız yoksa elinizdekinden de olabilirsiniz.
 • KOSGEB Kredi ve KOSGEB Hibe: İş kurma fikirlerinizi hayata geçirmek için KOSGEB’in kapısını çalabilir, kredi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 1.000.000 TL kredi işini büyütmek isteyenlere verilirken yeni iş sahibi olmak isteyenlere de 30 Bin Lira hibe KOSGEB tarafından sunulmakta. Bunun için yapmanız gereken size en yakın KOSGEB binasına giderek bilgi almak.

İlgili Konu Başlıkları

 • banka hariç nereden para bulabilirim
 • banka dışında kredi
 • bankalar hariç nereden kredi bulabilirim
 • banka harici kredi nereden alınır
[Toplam:2    Ortalama:3.5/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ