KOSGEB Hibe Şartları

KOSGEB Hibe Şartları

KOSGEB Hibe Şartları Açıklandı

Elinde projesi olan fakat maddi imkanlardan dolayı bu projeleri faaliyete geçiremeyen girişimcilerin giderlerinin devlet tarafından karşılanması için yapılan yardımlara KOSGEB destekleri diyebiliriz. Bunun yanında hali hazırda bulunan esnaf ve KOBİ’lere de tam destek verilmektedir. KOSGEB’in amacı, istihdam olanağının arttırılması ve Türk şirketlerinin dünya markaları ile yarılabilmesinin önünü açmaktır. KOSGEB tarafından verilen destek ve hibelerden faydalanmak için girişimcilerin bazı şartları yerine getirmesi gereklidir. Mayıs ayında düzenlenen ve bankalar ile geniş protokol imzalayan KOSGEB hibe şartları açıklandı.

KOSGEB Destek Programları

 • Genel destek programı
 • Endüstriyel ve inovasyon destek ve uygulama programı
 • Grişimcilik destek programı
 • Kobi proje desteği
 • Tematik proje desteği
 • İş birliği güç birliği destek programı
 • Gelişen işletmelere yönelik destek
 • Uluslar arası kuluçka destek programı
 • Kobi destek ve gelişimi
 • Teknolojik ürün tanıtım ve pazarlamaya yönelik destek programı

KOSGEB Hibe Kredi Nedir?

Bütçe imkanları dahilinde girişimcilere verilen desteklerin genel adıdır. Bu destek iki şekilde sağlanmaktadır. Geri ödemeleri, sıfır faizli veya geri ödemesiz hibe şeklinde. Bu desteklerin ne şekilde olacağı projenin yürütüleceği bölgeye ve sektöre göre de değişkenlik göstermektedir.

KOSGEB ve bankalar arasında imzalanan protokol gereği, girişimci kredi kullanmak için bankaya başvuru yapar ve olumlu görülen başvurular KOSGEB’e bildirilir. KOSGEB bu noktada yine bir inceleme sürecine tabi tutar projeyi ve olumlu olumsuz geri dönüş sağlanır. Kabul gören destekler banka tarafından takip edilir.

KOSGEB Hibe Şartları Nelerdir?

Öncelikle KOSGEB yasaklı girişimci listesinde yer almamak gereklidir. KOSGEB veritabanına kayıtlı olmak, uygulamalı eğitim programına katılım sağlamak ve buradan belge almak, iş projesine sahip olmak, yukarıda bahsettiğimiz KOSGB programlarından birisine başvuru yapmak ve yine yetkili hizmet müdürlüğüne kayıt olmak şartlar arasındadır.

KOSGEB Hibe Kredi Başvurusu

KOSGEB desteklerinden yararlanabilmek için gereken şartları sağladıktan sonra KOSGEB’in resmi web sitesi üzerinden girişlerinizi yapıp kendinize uygun destek programı dahilinde form ve belgeleri tamamlamalısınız. Bu aşamada size kullanıcı adı ve şifre verilecek. Beyan ettiğiniz tüm bilgilerin gerçek olmasına özen göstermeniz önemlidir. KOSGEB başvurusu için daha detaylı bilgiyi sitemizden edinebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Sinan Bey dedi ki:

  KOSGEB hibe şartlarını yerine getirdim fakat projem kabul olmadı ne yapmalıyım?

  1. Ebru Selvi dedi ki:

   Projenizi uzman eşliğinde tekrar değerlendiriniz.

BİR YORUM YAZ