Kolay Konut Kredisi Almanın Yolları

Kolay Konut Kredisi Almanın Yolları

Kredi almadan konut almanın mümkün olmadığı bu günlerde kredi almak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Konut almak için gerekli para birikiminin bulunması gereken dönemler artık geride bırakılarak krediyle konut alma dönemine geçilmiştir. Çünkü birikim ile konut almak için uzun zamanları geride bırakmak gerekmektedir. Bu durumda da bireylere kira külfeti çıkmaktadır. Konut almak için çekilen kredilerin farklı özellikleri bulunmaktadır. Konut kredileri peşinatlı ve peşinatsız olmak üzere iki kısımda ödenmektedir. Bazı konut alıcıları konut almak için bir kısım kadar nakit ödemektedir. Ancak bazen de peşinat vermek mümkün değildir. Böyle bir durumda da ipotekle konut kredisinin tamamına kredi çekilebilmektedir. Tüm bunları gerçekleştirebilmek için konut kredisi alabilmenin kolay yolları bulunmaktadır.

Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredileri, bankalar tarafından son derece çeşitlendirilerek bireylere sunulmaktadır. Konut kredilerinin bu şekilde çeşitlendirilmesinin en büyük nedeni vadesinin yüksek dolayısıyla da faizinin yüksek olması nedeniyle bankaların kazandırıcı araçlarından olmasıdır. Konut kredisi veren bankalar vadelerine, faizlerine ve türlerine göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankaları daha uzun vadeli kredi imkanları sunarak müşterinin aylık ödemelerini hafifletmeyi amaçlamaktadır. Bankaların genel olarak peşinatlı sunduğu konut kredilerini bazı bankalar peşinatsız olarak sunmaktadır. Bu bankalar yasal düzenlemelere uygun bu kredileri vermektedir. Yasal düzenlemeler ile konut fiyatının % 75’i kadar kredi verilebilmektedir. Bankalar bu duruma uygun olabilmesi adına konuta ipotek koyarak bu krediyi tamamına çıkarabilmektedir.

Kolay Konut Kredisi Alabilmenin Şartları Nelerdir

Kolay konut kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Kolay konut kredisi alabilmek için ilk yapılması gereken kredi notunun yükseltilmesi gerekmektedir. Çünkü bütün kredilerde olduğu gibi özellikle de konut kredisinde yüksek kredi notu çok önemlidir. Kolay kredi almanın en önemli yollarından birisi yüksek kredi notuna sahip olmaktan geçmektedir. Kolay konut kredisi için bireyin %25’i kadar peşinat sahibi olması gerekmektedir. Ancak banka ile uzun dönemli sağlıklı bir ilişkisi bulunan müşterilerin %100’e kadar konut kredisi alabilmesi mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken kredi notunu yükseltebilmektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ