KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

KKB Kredi Sicili Kötü Olana Kredi

Kredi sicili; alınmış olan kredi kartlarının ve kredi çekimlerinin düzenli olarak borç ödemesine tabi olması halinde oluşabilecek bir durum değildir. Bu halde denilebilir ki; kredi sicilinizin bozuk olmasını sağlayacak olan ayrıntılar; kredi taksit ödemelerinizin düzensiz olması, kredi kartı kullanan bireylerin hesap kesim dönemlerinde asgari ödeme tutarlarını düzenli ve tam olarak yatırmamaları şeklinde belirtilebilir.

Kredi Sicilinin Bozuk Olması Ne Tarz Sonuçlar Doğurur?

Kredi sicilinin bozuk olması her banka ve finansal kuruluşun sunmuş olduğu fırsatlardan yararlanabilmek adına olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu halde; yalnızca kredi çektiğiniz – kredi kartı kullandığınız banka içerisinde kredi siciliniz bozulmaz. Tek bir banka ile olan tüm olumsuz işlemlerinizin kredi sicilinizi etkiliyor olması diğer tüm bankaları da etkiler. Bu halde; bankalar arası tüm işlemlerinizin başvuru sonuçları olumsuz olur.

Kredi Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi sicili bozuk olan bireylerin yalnızca kendi gelirlerini beyan etmeleri, sigortalarının ödeniyor olması kredi alımları için yeterli şartları sağlamaz. Çünkü o bireyin sicili bozuktur ve her banka kendi bünyesinde yapmış olduğu kredi verme kuralları doğrultusunda bu durumu gözden geçirir. Tüm bankalar olmasa da geneli, kredi sicili bozuk olan bireylerin kredi başvurularına olumlu yanıt verebilmek adına bazı şartlar sunarlar. Bu şartlar;

  • Kredi sicili bozuk olan bireylerin yeni bir kredi kartı alımı yahut da yeni bir kredi başvurusu yapımı adına mutlaka kefil göstermeleri gerekir. Bu kefil; kredi sicili bozuk olan bireylere bir güven niteliği taşır. O halde; bankalar bireye verecekleri kredi miktarını bir başkansın kefaleti yardımı ile güvence altına alırlar. Ve bu güvence de kişinin kredi sicilinde var olan olumsuzlukların o an ki başvurunun kabulü için kapatılmasına yarar.
  • Banka kredisi çekmek isteyen yahut da yüksek limitli kredi kartı talep eden kredi sicili bozuk bireylerin kefil gösterememeleri halinde mutlaka bir tapu ile ipotek imkanı sağlamaları gerekir. Bu bağlamda; başvuru yapan bireye ait yahut da kefil göstermediği halde ipotek gösterebileceği bir yakına ait menkulün gayrimenkulün varlığı aranır. Bu sayede banka; kredi sicili bozuk olan bireyin borç ödemesi konusunda kendini güvence altına almış olur. Ve bu halde; bireyin istediği halde kredi çekebilmesine fırsat vermektedir.

Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi İmkanı Sunan Bankalar

Kredi sicili bozuk olan bireylere hem özel hem de ihtiyaç kredilerini sunan bankalar;

  • Odeabank,
  • Halk Bankası,
  • Ziraat Bankası,
  • Akbank,

Deniz Bank, olarak sayabiliriz. Sizler; yukarıda belirtmiş olduğumuz tapu ve kefil şartlarından farklı olarak bazı talepler ile de karşılaşabilirsiniz. Her banka bu konuda isteyebileceği evrakını yahut da özel şartını kendisi belirlemektedir. Sizler; en önemlisi kredi sicilinizi bozmamaya gayret edin.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ