Kitup Projesi

Kitup Projesi

Proje Sosyal Güvenlik Kurumu ve Dış İşler Daire Başkanlığı ortaklığı ile yürütülmekte. 15 Temmuz 2010 tarihinde başlatılan ve hibe sözleşmelerinin tamamlanması ise 1 yıllık süre içerisinde tamamlanacaktır. Proje maliyeti ve finansman desteği olarak 15.000.000 Avro Avrupa Birliği desteği bulunmakta. Proje de ortak olan kurumlar ise Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı kurumlarının ortaklığıdır. Aynı zamanda projeden faydalanacak isimler Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yanı sıra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile İŞKUR kayıt dışı istihdam ile mücadele eden kurum ve kuruluşlar fayda sağlama kapsamında.

Proje ile Sağlanmak İstenen Fayda

Projeye sağlanmış hibe ile elde edilmek istenen 1500 kişinin 189 günde eğitim verilip bilgilendirilmesi. 10 ili kapsayan farkındalık artırma sağlamak amacıyla sosyal taraflardan katılımı ile konferanslar düzenlemek için de çabalar sarf edilmekte. Bu konferanslar ile de en az 1000 kişiye ulaşmak hedef olarak konulmakta. Bu projede en önemli kısmı ise kurumumuzun yani Sosyal Güvenlik Kurumu olarak hibe bileşeni ile sağlanan finansal destek ile kendi görev sahamıza giren diğer kurumları finansal olarak destek sağlaması kurumumuz adına bir ilki teşkil etmektedir.

Projenin Diğer Kurumlara Getirisi

Proje kapsamında diğer kurum ve kuruluşların da ihtiyacının karşılanması projenin en büyük getirilerindendir. Bu kapsam içerisinde il müdürlüklerinde kurulan Kayıt Dışı İstihdam ile mücadele halinde bulunan servislerin ekipman desteklerinin sağlanması amaçlanır. Mobilya bilgisayar gibi diğer büro malzemelerinin sağlanması için uğraş verilmekte. Proje sonunda ise gerek il merkezleri gerekse ilçelerde ki gerekli tarafların işbirliği ile kayıt dışı istihdam karşısında durup kurumsal işbirliği sağlanmıştır. Bu bağlamda öngörülen bileşenler kapsamlarının başarıya ulaşması sonucu bu projenin kayıt dışı istihdama karşı büyük bir başarı sağlamak adına getirileri oldukça fazla olacaktır. Zira gerekli tarafların ve kurumumuzun gerekli hibe desteklerini doğru kullanımı sonucu kurumlar arası işbirliği ve kayıt dışı istihdama karşı duruş sağlanmıştır. Teknik Destek adına 2.250.000 Avroluk bir hibe sağlanırken projeye,  11.850.000 hibeyi ise projenin yurt geneline yayılması adına sağlanan hibe miktarıdır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali dedi ki:

    On Numara Bir Site Yapmısınız Cok Beğendim

BİR YORUM YAZ