Kentsel Dönüşüm Kredisi

Kentsel Dönüşüm Kredisi

Bildiğiniz üzere ülkemizde ki mimari yapı çok eski yıllara dayanmakta. Sadece binaların değil mahallelerin bile bozuk yapılaşma sonucu şehrimize hem görsel açıdan hem de güvenlik açısından ne kadar zarar verdiğini siz de bilirsiniz. Bilinen bu gerçeği değiştirmek istediğiniz de ise, binanın yıkılarak tekrar inşa edilmesi ise bir hayli masraflı olmakta. Bu nedenle de çoğu kimse bu durumu ya erteliyor yada görmezden geliyor. Bu durum karşısında sessiz kalmayan bankalar ise sundukları Kentsel Dönüşüm Kredisi ürünleri ile hem ülkemizin görüntüsünün daha modern olması için hem de devletin istediği doğrultuda hizmet vermeye çalışıyorlar.

Kentsel dönüşüm kredisi, risk raporunu almış binaların yararlanabileceği bir kredi türüdür. Yüz Bin liraya kadar limiti bulunan bu krediden faydalanmak isteyen bina sakinleri, öncelikle risk raporu almak için devletin belirlemiş olduğu firmalara müracaat etmeliler. Devlet bankalarında belirlenen üst limit yüz bin lira iken bu rakam özel bankalar da daha yukarılara da çıkmaktadır. Ayrıca kentsel dönüşüm kredisinin bir avantajı da kolay ödenebilir koşullar sunması ve düşük faiz oranları.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Vakıfbank Faiz Oranları

Zaten risk raporu almış ve binanızın riskli olduğuna dair sonuç çıkmış ise o evde oturmak tehlikeli olacaktır. Bu nedenle hayatınızı tehlikeye atmadan, devlet yada özel fark etmeksizin bankalardan kentsel dönüşüm destek kredileri hakkında bilgi edinmeniz en güzeli olacaktır. Bu sayede hem eviniz yenilenmiş olacak, hem mahalle dolayısı ile şehir güzelleşecek hem de herhangi bir riski ortadan kaldırmış olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ