Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi imkanlarını müşterilerine sunar iken mutlaka kefil şartı koyarlar. Bu sayede; sigortalı olmayan yahut da herhangi menkul ve gayrimenkul sahibi olamayan ve bunları ipotek gösteremeyen müşterilerin zorunlu olarak kefil şartını sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bankalar müşterilerinin kredi imkanlarını bu sayede sağlar ve kendi sunmuş oldukları kredi miktarını da güvence altına alırlar. Fakat günümüzde fazlası ile rekabet ortamına dönüşen kredi verme, şimdi de karşımıza kefilsiz şartsız olarak çıktı. Peki, bir bankadan kefilsiz kredi çekebilmek adına nasıl davranmak, neler yapmak gerekir?

Hangi Banka Kefilsiz Kredi Verir?

Kefilsiz kredi imkanını müşterilerin sunan bankalar;

  • Deniz bank,
  • Finans bank,
  • Garanti bankası,
  • Yapı Kredi bankası olarak sizlere sayılabilir.

Denizbank Kefilsiz Kredi Alımı Hakkında Bilgi

Denizbank’tan kefilsiz kredi almak isteyen müşterilerin yapması gerekenler; SMS ile başvuru yapmaktır. SMS bilgileri ise; kredim yazarak boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazıp; 3280 numaraları hatta göndermekten geçer. SMS ile kredi başvuru sonucunuzun bilgisini alabilirsiniz. Ve kredisi onaylanmış olan tüm müşterilerin herhangi bir Denizbank şubesine gider iken yalnızca kimlik kartlarını yanlarında götürmeleri yeterlidir. Gelir belgesi yahut da kefil istenmez ve aranmaz.

Finans Bank Kefilsiz Kredi Alımı Nasıl Olur?

Finans bank kredi başvurusunu da tıpkı Denizbank’ta olduğu gibi SMS yolu ile yaparsınız. SMS içeriği ise; TC kimlik numaranızı içeriyor olmalıdır. Kullanmanız gereken numara ise; 5030 olarak belirlenmiştir. SMS kredi başvurunuzun sonucunu da SMS şeklinde alırsınız. Kredi başvuru sonucu olumlu olan müşterilerin kredi çekme işlemlerini tamamlamak adına herhangi bir finans bank şubesine gitmeleri gerekir. Finans bank; kefilsiz kredi başvurusunu onaylamış olduğu müşterilerinden kredi durumuna göre gelir belgesi talep eder yahut da etmez. Gelir belgesinin varlığını ancak kredinin miktarı, vadesi ve faizi belirleyebilir.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Garanti bankası kredi portföyü en geniş yelpazeye sahip olan bankalardan biridir. Kefilsiz kredi almak isteyen müşterileri için oluşturmuş olduğu adımlar; kredi yazarak TC kimlik numaranızı da arkasından boşluk bırakarak ekleyerek, 3340’a göndermek şeklinde olur. Kredi onayı SMS cevabını almış olan müşterilerin mutlaka herhangi bir Garanti bankası şubesine gidip geri kalan adımları tamamlamaları gerekir. Bu bağlamda isterseniz gelir belgesini beyan edebilir isterseniz de gelir belgesi beyanından da kaçınabilirsiniz. Son olarak; Garanti bankası müşterilerinin almış oldukları kefilsiz kredileri vadelerine uygun ve herhangi bir gecikme olmadan ödemeleri halinde; mutlaka bir sonraki kredi başvurularının kredi limiti çok daha yüksek rakamlarda tutulacaktır.

Devlet Bankaları Ve Kefilsiz Kredi İmkanı

Devlet bankalarının tamamı kefilsiz kredi vermeye yanaşmaz. Bu bağlamda bazen kefilsiz kredi fırsatları istisnalar olarak sunulur. Bu konuda sayabileceğimiz devlet bankaları;

  • Vakıflar Bankası,
  • Ziraat Bankası,
  • Halk Bankasıdır.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ