Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kasko Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Araçlarınıza kasko sigortası yaptırır iken dikkat etmeniz gereken birden fazla konu başlığı vardır. Kasko sigortaları, ek poliçe maddeleri düzenlenmesi ile birlikte değerlemeyi etkileyen faktörler dikkate alındığında fazlası ile pahalı bir hal alabilir. Fakat her kasko sigorta şirketinin maddi tutumu aynı değildir. Sizler; mutlaka kendiniz için en uygun ve en gerekli şartları taşımakta olan şirketler ile poliçe düzenlemelisiniz.

Size Sunulan Teminatlara Dikkat Etmelisiniz

Kasko sigortası poliçesi kapsamında sizler için hazırlanmış olan teminatları tam olarak ihtiyaçlarınıza denk gelecek şekilde seçmeniz gerekir. Kasko sigortası içerisinde yer alan standart ürünler;

  • Araçların yangın sebebi ile hasar görmesi,
  • Araçların trafik kazaları sebebi ile hasar görmesi,
  • Araçların sürücü kusuru olmaksızın zarar görmeleri, şeklinde sayılabilir. Buna ek olarak sizler poliçenize tercih ettiğiniz maddeleri ekler ve her yeni madde için kasko sigorta değerinizi yani kasko bedelinizi bir üst seviyeye çekersiniz.

Ek Teminatlar Nelerdir?

Ek teminatlar kapsamında çarpma maddesi; kasko teminatları içerisinde yer alan bir önemli madde çarpmadır. Çarpma durumu kasko sigortası poliçelerine; aracın durgun zamanlarında dış bir araç sebebi ile zarar görmesi yahut da hareket halindeki bir aracın duran yahut da bir başka hareket halindeki araca çarpması şeklinde anlatılabilir.

Çarpışma teminatı ise çarpma teminatından farklıdır. Çarpışmada her iki aracında mutlaka hareket halinde ve belirli bir hız üzerinde olması gerekmektedir. Aksi halde; çarpışmadan değil çarpmadan söz edilir.

Aynı zamanda ek teminatlar kapsamına üçüncü kişiler ile alakalı olarak cezai müeyyide eklenebilir. Aracınızın camının kırılması, aracınızın park halinde iken herhangi bir kesici delici madde ile çizilmesi gibi durumlarda sorumluluk üçüncü kişilere aittir. Ek teminatlar kapsamında bu üçüncü kişiler sorumluluğunu kullanmanız mümkündür.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ