Kasko Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Kasko Sigortası Kapsamı Nelerdir?

Kasko sigortası yaptırmak isteyenlerin isteğe bağlı olarak araçlarında yaptıkları sigorta ürünlerinden birisidir. Trafik sigortası gibi zorunlu olmayan bu sigortada karşı araçta ki hasarı değil, sigorta yaptırmış olan kişinin aracının hasarı teminat altına alır. Kasko sigortası kapsamı içerisinde temel olarak çarpma veya çarpılma, aracın yanması, aracın çalınması ya da çalınmaya teşebbüsü gibi durumlarda sigorta kapsamı içinde yer almaktadır.

Kasko Sigortası Nedir?

Kasko sigortası isteğe bağlı olarak araç sahiplerinin, araca gelebilecek her zararı karşılaması ile tercih edilmektedir. Poliçe veya sözleşmeyle yapılan bu sigorta, araç sahibinin hasarını teminat altına almaktadır. Kasko sigortası ödenmeye başladığı zamandan itibaren sigorta günü başlamaktadır. Aracınıza koruma amaçlı yaptırabileceğiniz bu sigorta çeşidi içinde belirlenen üretim yılı, marka ve modeli ile belirlenmektedir.

Kasko Sigortası Neleri Kapsar?

Kasko sigortası yukarıda bahsedildiği gibi temel olan kapsamları dışında bir de farklı teminatlar karşılığında da aracın korunmasını sağlamaktadır. Bunlar arasında enflasyon, deprem, sel ve su baskını, terör ve yurtdışı teminatı yer almakta ve bu gibi durumlarda da meydana gelebilecek zararları karşılayabilmektedir. Ek olarak yapılan poliçe ve sözleşmelerde teminatların kapsadığı durumları belirli bir fiyat aralığında ödeyerek yararlanabilmektesinizdir. Yapılan incelemeler sonucu aracınızın incelenmesiyle kasko sigortası ödeme yapmaktadır. Sigorta ödemelerinin veya teminat alınmasının yanı sıra birçok sebepten dolayı aracınıza kasko sigortası yaptırmanız hem her hangi bir zarar geldiğinde sizin aracınızın yapılmasında veya teminat kapsamı içerisinde büyük zarar gören aracınızın yenisi verebilmesini sağlar.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ