Kasko Bedeli Yüksek Olan Araçlar

Kasko Bedeli Yüksek Olan Araçlar

Kasko, aracın sigorta bedelidir. Aracınıza kasko yaptırılırken alınacak güvenceler arttıkça aracın kasko değeri de yükselir. Bu yüzden dar kasko, normal kasko, genişletilmiş kasko veya tam kasko çeşidine göre, aracın kasko bedeli de farklılık gösterir. Talep edilecek kasko primi de yine buna göre farklılaşır.

Kasko Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kasko fiyatları her sene yeniden hesaplanmaktadır. Araçlar için kasko sigorta yapılırken sigorta şirketleri, talep edecekleri prim olmak üzere bir kasko bedeli tespit ederler. Bu kasko bedeli belirlenirken ilk baktıkları tablo ise, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından yayınlanan araç kasko değer listesidir. Kasko değer listesi, birlik tarafından, birliğe üye sigorta şirketlerinin, sigorta yaptıkları motorlu kara taşıtlarının kasko bedellerini tespit etmelerine yardımcı olmak üzer yayınlanır.

Türkiye Sigortalar Birliği

Birliğin resmi açıklanan bilgilere göre Kasko Değeri Yüksek otomobiller, arazi araçları ve hafif ticari araçlarının bedelleri, doğuş otomotiv servis ticaret şirketinin katkısıyla belirlenmektedir. Kamyonlar, çekiciler, otobüsler, minibüsler, motosikletler, traktörler ve benzeri araçlarının kasko bedelleri ise birlik tarafından belirlenmektedir. Ancak bu bedeller üzerinden yapılacak işlemler için Türkiye Sigorta ve reasürans şirketler birliği hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu arada Kasko değer listesi motorlu araçların on beş model yılındaki değerlerini göstermektedir. Daha önceki model yıllarına ait değerler, sigorta şirketi ile sigorta yaptıran kişi aralarında anlaşarak tespit ederler.

Kasko değer listesini buradan indirebilir tüm araçların kasko bedelini görebilirsiniz.

Kasko Değeri Yüksek Araçlar Hangileri?

  • mitsubishi colt
  • suzuki swift
  • Renault Megane 1.4 Tce 5 kapı
  • saab 9-3 vector
  • e46 330d
  • C elysee
  • Tata indigo

2016 Yılında En Çok Satan İlk 10 Araç Kasko Değer Listesi

SIRA

MARKA

MODEL

ARAÇ KASKO DEĞERİ
1 FIAT EGEA 66.250 TL
2 TOYOTA COROLLA 88.000 TL
3 VOLKSWAGEN PASSAT 138.260 TL
4 RENAULT FLUENCE 83.000 TL
5 VOLKSWAGEN POLO 62.650 TL
6 FORD COURIER 57.850 TL
7 RENAULT SYMBOL 63.000 TL
8 FIAT DOBLO 54.950 TL
9 RENAULT CLIO 62.250 TL
10 FORD FOCUS 85.520 TL
[Toplam:21    Ortalama:3.5/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ