İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Hem ülkemizde hem de dünyanın neresinde olursa olsun, vadesiz bir mevduat hesabı kullanmak için başvuru yaptığınız zaman, size özel olarak bir müşteri numarası belirlenecektir. Her ne kadar günümüzde müşteri numarası yerine TC kimlik numarası ile de işlem yapılabiliyor olsa da, birçok kişinin bu numaraya zaman zaman ihtiyacı olmaktadır. Geçmişte birçok işlem bu müşteri numarasına göre gerçekleştiğinden dolayı sizler de lazım olacağı düşüncesi ile öğrenmek istiyorsanız, her bankanın farklı bir uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. İş Bankası müşterileri bu konuda biraz daha şanslıdırlar. Çünkü, İş Bankası tarafından sizlere açılan vadesiz mevduat hesabının ardından, kartınız gelene kadar kullanabileceğiniz hesap cüzdanları sizlere teslim edilmektedir. Bu hesap cüzdanları sayesinde bankalara giderek hesabınıza para yatırabilecek, hesabınızda olan paraları bankaya başvurarak çekebilecek ya da hesap cüzdanında yer alan Hesap Numarası, Müşteri Numarası ve IBAN numaraları ile işlem yapabileceksiniz. Bundan dolayı İş Bankası müşteri numarası öğrenme işlemlerinin ilki, hesap cüzdanı ile başlamaktadır.

İş Bankası müşteri numarası öğrenmek için başvurulacak diğer bir yöntem ise, hesap kartınızı aldıktan sonra başlayacaktır. Kullanışlı olmasının yanı sıra Türkçe terimler ile oluşturulan banka kartında, İş Bankası müşterileri için hazırlanan Müşteri Numarası, açık bir şekilde belirtilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir ek işlem yapmadan isteklerinizi yerine getirebileceksiniz.

Fakat, hayatımızda her durumu göz önünde bulundurmamız gerekecektir. Eğer hesap cüzdanınız yanınızda bulunmuyor, hesap kartınızın da üzerinde yazan Müşteri Numarası kısmı okunamıyorsa, bu durumda İş Bankası müşteri numarası öğrenmek için tek yapılacak işlem, müşteri temsilcileri ile telefon görüşmesi yapmaktır. Bu görüşme sırasında sizler doğrudan bir otomasyon sistemine yönlendirileceksiniz ve ardından hangi kategoride işlem yapmak istiyorsanız, o kategoriyi tuşlayarak ilgili müşteri temsilcisine aktarılacaksınız. Müşteri numaranızı öğrenmek istediğinize dair talebiniz olduktan sonra, sizden Anne Kızlık Soyadı ya da Tc kimlik numaranızın belirli rakamları istenir. Bu durum, tamamen güvenlik güvenlik önlemleri açısından yapılmaktadır. Doğru bilgilerin verilmesinin ardından müşteri numaranızı not edebilir ya da cep telefonu numaranıza mesaj yolu ile iletilmesini sağlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ