İş Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası Kredi Başvurusu

Ülkemizin en güvenilir bankalarından birisi olan İş Bankası, müşterilerinden görmüş olduğu bu değeri koruyabilmek adına, onlara sürekli olarak işlemlerini kolaylaştırabilecek çalışmaları gündeme getirmektedir. Bu konu ele alındığı zaman, İş Bankası müşterilerine sunulan internet bankacılığı ve İşcep mobil uygulamasının adeta birer banka şubesi görevinde olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Yalnızca İş Bank müşterilerinin kullandığı bu iki sistem sayesinde, yalnızca hesap hareketlerinin kontrolü sağlanmıyor, kredi kartı ya da İş Bankası kredi başvurusu da yapılabilmektedir. Fakat, bu sistem üzerinden yapılan başvuruların tamamı, ön başvuru niteliğinde olacaktır. Çünkü, herhangi bir kredi ya da kredi kartı kullanacak kişiler için özel sözleşmeler hazırlanmakta ve bunların da imzalatılması gerekmektedir.

İlk olarak İş Bankası kredi başvurusu için dijital platformdan ne gibi işlemler yapılması gerekiyor, bu konuya değinelim. Öncelikle, internet bankacılığı üzerinden ya da İş Bankası’nın mevcut sitesine girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Sadece kredi başvurusu değil, kredinizde ne gibi masraflar ortaya çıkacak bunları da öğrenebileceksiniz. İş Bankası kredi hesaplama araçlarını kullanırken karşınıza çıkan sonuç ekranından başvurunuzu devam ettirebilir, sonucunuzu da cep telefonunuza gelecek kısa mesaj ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca İş Cep uygulaması üzerinden Krediler bölümüne giriş yaparak buradan da kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Dijital ortamlarda yapacağınız başvurular, çok kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Çünkü bu başvuru işlemleri sırasında, ilk olarak kredi notunuz sorgulanmakta ve kredi almaya uygun kriterlerde misiniz bunlara bakılır. Ardından bu işlemlerde mevcut kredi başvurunuz ile geliriniz arasında bir hesaplama yapılır. Eğer geliriniz ile doğru orantılı bir kredi talebinde bulunmuşsanız ve bankalardan kırmızı kalem yememişseniz, krediniz onaylanacak ve banka şubesine giderek kredi tutarını alabileceksiniz.

Çok kolay bir şekilde gerçekleştirilecek olan İş Bankası kredi başvurusunda, banka şubelerine giderek daha detaylı işlemler de yapabilirsiniz. Çünkü, İş Bankası hayvancılık ya da tarım ile meşgul olan kişiler için düşük faizli ve ödeme kolaylığı olan kredi paketleri de geliştirmiştir. Bu kredi paketlerini incelemek, bilgi sahibi olmak ve başvuru yapmak için, İş Bankası şubesine gitmeniz yeterlidir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ