İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

İş Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel emeklilik uzun yıllardır hayatımızda olan bir sistemdir. Bir çok kişi düşük ücretler karşılığında yatırım yapma imkanına sahip olmaktadır.

Bireysel emeklilik konusunda bilinmeyenleri ele alacağımız bu yazımızda, İş Bankası yani Anadolu Hayat Emeklilik ile ne gibi avantajlar yaşayabilirsiniz bu konuda bilgi alabileceksiniz. Bireysel emeklilik, size 10 yıl sonra bir gelir ya da toplu para imkanı sağlayan bir birikim sistemidir. Devlet, insanları teşvik etmek için her 100 TL’ye 25 TL katkıda bulunmaktadır.

Bu durumda da birikim yapmak için en risksiz yol olarak bireysel emekliliğin tercih edilmesi sağlanmaktadır.

Bireysel Emeklilik Avantajları

Bireysel emeklilik sistemi gönüllü bir katılımdır. Tasarruf yapmak ve para biriktirmek isteyenlerin ilk tercihi,  bu sistemler olmaktadır.

İş Bankası bireysel emeklilik sistemi en çok tercih edilen sistemlerdendir. Alt limit 100 lira olmakla birlikte, istediğiniz üst limitten başlayabilirsiniz. Bu durumda 200 lira için destek 50 lira olacaktır ve yatırım miktarınız arttıkça, destek de artacaktır.

Bireysel emeklilik sistemleri, en düşük bütçeliden en yüksek bütçeliye herkesin tercih ettiği bir yöntemdir. Çünkü bu sistemdeki paralar, icralık olsanız bile el konulmayacak birikimlerdir. En büyük avantajı da zaten budur.

Bireysel Emeklilik Nasıl İşler?

Sistemde düzenli olarak ödeme yapmanız durumda 10 yıl sonunda ciddi bir birikim elde edersiniz. Bu birikimi isterseniz maaş gibi, isterseniz toplu olarak alabilirsiniz. İstediğiniz zaman sistemden çıkabilirsiniz.

Ancak belirlenen tarihten önce çıkmanız durumunda, kesinti yapılabilir. 56 yaşına kadar en az 10 yıl düzenli ödeme yapmanız durumunda, avantajlı bir şekilde emeklilik sisteminden yararlanabilirsiniz. Kendinize bir ek gelir, çocuklarınızın geleceğine yatırım için tercih edebileceğiniz bu yöntemle, kolay bir şekilde tasarruf sağlayabilirsiniz.

Güvenilir bir birikim yöntemi olan bireysel emeklilik sistemine katkıda bulunan devlet, 400 liranıza 100 lira ekleyerek ciddi bir destek sağlamaktadır.

Bireysel Emeklilik Sistemine Nasıl Katılabilirim?

Bireysel emeklilik için 18 yaşında olmanız yeterlidir. Her ay istediğiniz miktarda ödeme yapabilirsiniz ve dilerseniz ödediğiniz tutarı arttırabilirsiniz.

Ödemelerin yapıldığı süreçte taksitlerinizi aylık, 3 aylık, 6 aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz. Bir çok kişi düşük ödemelerle başlayıp, gelirine oranla taksitleri arttırmaktadır. Özellikle kadınların çok ilgi gösterdiği bireysel emeklilik sistemi sayesinde, bir çok insan ek gelir elde etmektedir.

Ekonomik ve pratik bir para kazanma yolu olan bireysel emeklilik sistemi ile, geleceğinizi garanti altına alabileceğiniz bir birikim yapabilirsiniz. Üstelik bu birikimlere, haciz yoluyla el konulamaz ve yatırımınızda kayıp yaşamak için de hiçbir riskle karşılaşmazsınız.

Bireysel Emeklilik Taksitleri

Bireysel emeklilik sistemine giriş yapmak için, İş Bankası şubelerine giderek müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Bireysel emeklilik sözleşmesini imzaladığınızda, tarafınıza verilecek olan örnek sözleşmeyi saklayarak, taksitlerinizi dilediğiniz zaman arttırabilirsiniz ve ödeme molaları verebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ