ING Bank Para Biriktirme Önerileri

ING Bank Para Biriktirme Önerileri

Yeni nesil finansal kurumlar artık finansal çalışmalarıyla müşteriler ile iletişim kurmanın yanında sosyal olarak da insanlara ulaşmayı hedeflemektedir. Bu konuda öncü bankalardan birisi de ING Bank’tır. Finansal başarılarının yanında aynı zamanda da sosyal mecraları da aktif olarak kullanan bu banka müşterilerine farklı öneriler vermektedir. Banka verdiği bu öneriler ile müşterilerinin yanında potansiyel müşterilerine de yeni fikirler vermektedir. Bu fikirleri değerlendirerek yatırımlarını yapan kişiler başarılı finansal adımlar atabilmektedir. Ancak yatırımlar için ilk olarak sermaye birikimlerinin yeterli düzeyde yapılması gerekmektedir. Bunun içinde farklı ve değerlendirilmesi gereken öneriler bulunmaktadır. Bu önerileri değerlendirmek ise tamamen yatırım yapmak isteyenlere kalmaktadır.

ING Bank, Para Biriktirme Önerileri Nelerdir

ING Bank Turuncu hesabı adı altında verdiği önerilerine devam etmektedir. Bu önerileri değerlendiren bireylerin faydasını görmektedir. ING Bank para biriktirme önerileri şunlardır;

  • Para biriktirmek isteyen kişilerin market alışverişlerine aç olmadan çıkmaları gerekmektedir. Çünkü aç olarak çıkılan market alışverişlerinde gereksiz gıda maddeleri alınarak bütçeyi sarsıcı etkileri yapabilmek mümkündür.
  • Her ay ekstra fatura öder gibi para biriktirmek için kenara para ayırmak gerekmektedir. Ancak bu uygulamanın zorunlu olduğunu benimsemek ver her ay tekrarlamak önemlidir.
  • Aracı olan kişilerin para biriktirebilmesi aslında daha kolaydır. Çünkü aracın yakıtına harcanacak olan para yerine toplu taşıma araçlarının kullanılması tasarruf ve birikime imkan verecektir.
  • Gereksiz kıyafet almaktan kaçınmak para biriktirebilmenin ve tasarruf yapabilmenin en basit yollarından birisidir. Gereksiz kıyafet alışverişi için harcanacak parayı biriktirmek için ayırmak daha mantıklı bir adım olacaktır.
  • Bazen gereksiz görülen bozuk paralar ile bile para biriktirmek mümkün olabilmektedir. Bunun için her bozuk para için bir kumbara yapmak verimli olacaktır.
  • Her gün dışarıdan yemek hem sağlıksız hem de masraflı olmaktadır. Bu nedenle gerekli olmadığı zamanlarda dışardan yemekten kaçınmak para biriktirmeye yardımcı olacaktır.

ING Bank, Para Biriktirme Önerilerinin Püf Noktaları

ING Bank’ın sosyal hesapları üzerinden verdiği önerilerin aslında birçok püf noktası bulunmaktadır. Yani verilen önerileri genelleştirerek farklı öneriler oluşturulabilir. ING Bank’ın para biriktirme önerilerinin temelinde tasarruf bulunmaktadır. Çünkü para biriktirebilmek için elinize geçen paradan tasarruf yapmak şarttır. Aksi halde para biriktirmek neredeyse imkansız hale gelmektedir. Tasarruf yapmak aslında daha az harcanmanın mümkün olduğunun bir kanıtıdır. Tasarruf yapmanın kararını verebilmek için gereksiz harcamaların listesini çıkarmak daha faydalı olacaktır. Gereksiz harcamalar da kişi ihtiyacı olmayan şeylere karar vermesi ile ortaya çıkacaktır. Gereksiz harcamaların kısılması ve evde yapılabilecek enerji tasarrufuyla para biriktirmek gerçekleşebilecektir. Evde yapılacak enerji tasarrufu elektriğin, suyun ve doğalgazın gereksiz kullanımının engellenmesi ile yapılabilecektir. Kısa süre içinde tasarruflar etkisini göstererek aylık ele geçen paranın arttığı gözlemlenebilecektir. Bu şekilde yapılan bir tasarruf ile kişiler yapmayı düşündükleri yatırımlar için gerekli sermayeyi biriktirebilecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ