İhtiyaç Kredisi Nedir?

İhtiyaç Kredisi Nedir?

Neredeyse bütün bankaların tüketici kredisi adı altında ve bireysel kredi olarak düğün, okul giderleri, tatil giderleri ve ihtiyaç olabilecek küçük şeylerin söz konusu olması durumunda sağlamış olduğu kredidir. Bu krediler bankadan bankaya değişiklik gösterse de düşük miktarda ve kısa vadeli verilen kredilerdir. Dolayısı ile dosya masrafları da cüzidir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Ufak tefek ihtiyaçlarınızı karşılamak için bazen yeterli bütçeye sahip olamayabilirsiniz. Kimse böyle bir durum yüzünden istediği ve ya ihtiyacı olan şeyden mahrum kalmak istemez. Bu durum da bize bankaların sunduğu düşük faizli ihtiyaç kredisi ilk aklımıza gelen en mantıklı yoldur. Tabi bankalar ihtiyaç kredilerini verirken kendilerince belli şartlar doğrultusunda bu hizmeti sunmaktadırlar. Peki en uygun ihtiyaç kredisini nasıl bulabilirim diyorsanız, öncelikli olarak ihtiyaç kredisi hesaplama yapmanız gerekmektedir. Bu hizmeti sunan web sitelerinden yararlanarak kendinize en uygun krediyi, çekmek istediğiniz kredi miktarını yazıp bir de vadesini belirterek öğrenebilirsiniz. İhtiyaç kredisi hesaplanırken önemli olan kısım bütçenizin sarsılmaması ve size en uygun olanı tercih edilmesidir. Bu sebeple hesaplama yaparken aylık ödeme miktarı göz önünde bulundurulmalıdır. Zaten yasalarla vade süresi en fazla 36 ay yani 3 yıl olarak sınırlandırılmıştır. Ve en fazla verilecek kredi miktarı da 50000 TL’ dir. Faiz oranları ise Merkez Bankası tarafından belirlenen alt ve üst sınırlar arasındadır. Yani bütün bunlar göz önünde bulundurularak hesaplama işlemi yapılmalıdır. Ayrıca Kredi miktarının binde beşi kadar da evrak masrafı ödeyeceğinizi de aklınızda bulundurun. İhtiyaç Kredisi Hesaplama işlemlerini bütün bunları göz önünde bulundurarak internet üzerinden kolayca yapabilir ve siz en uygun olan krediyi bulabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Alacakların Merak Ettikleri

Kredi çekeceklerin aklına gelen ilk sorular ihtiyaç kredisi faiz oranları, ihtiyaç kredisi başvurusu, ihtiyaç kredisi şartları, ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler, ihtiyaç kredisi türleri gibi konulardır.

İhtiyaç Kredisinde İstenilen Belgeler

İkamet ettiğiniz yeri gösteren bir belge, bunun dışında burada oturduğunuzu ispatlayacak kişi adına düzenlenmiş 3 aylık fatura, nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi istenmektedir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ