Hasta Bezi Ödemesi Sorgulama Online

Hasta Bezi Ödemesi Sorgulama Online

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından hasta ve engelli olan vatandaşlara hasta bezi parası verilmekte bu sayede bu vatandaşlara ekonomik açıdan az da olsa katkı sağlanmaktadır. Öte yandan SGK Hasta Bezi Ödemesi Sorgulama Online şekilde e-devlet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Resmi gazete de yayınlanan son mevzuata göre bez parası, doktor tarafından hasta olan kişiye bez kullanmalı demesi halinde SGK tarafından verilmektedir. Doktor raporu olmadan, engelli veya yatalak hasta için bez ödemesi yapılmamaktadır.

SGK Hasta Bezi Parası Ne Kadar Ödüyor ?

Sosyal Güvenlik Kurumu günde en fazla 4 ve 2 ay da bir de 240 adet bez parası ödemesi yapar. Bez parasından faydalanabilmek için bez aldığınız yerden mutlaka fatura da almalısınız. Fatura yanı sıra, bez raporu, reçete ve faturanın arkasına da adınız soyadınız ve imzanız ile birlikte “eksiksiz teslim aldım” yazmalı ve bununla beraber bezi satın aldığınız yerin de “tamamı tahsil edilmiştir” yazarak kaşelemesi gerekmektedir. Ancak bunlar ile birlikte talep dilekçesi ile SGK’ya başvuru yapmanız dahilinde bu yarımdan faydalanabilirsiniz. Hasta bezi parası alabilmek için bu başvuruyu SGK il veya ilçe binalarından yapmanız şart.

  • Faturanın orjinali bez adedi belirtilecek şeklinde alınmalıdır.
  • Reçete uzman doktor tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olmalıdır.
  • Sağlık Kurulu Raporu gereklidir.
  • TC kimlik numaraları kimlik fotokopisi şarttır.
  • Hasta bezini herhangi bir medikal market, eczane yada marketten temin edebilirsiniz.

Şunun da yeri gelmişken hemen hatırlatmasını yapalım ve rakamları yani SGK hasta bezi parası 2017 de ne kadar konusunda bilgi verelim. Öncelikle ne kadar çok bez alırsanız hepsiniz ödemesini yapmıyor Sosyal Güvenlik Kurumu. Bu noktada kurum tarafından bir limit konulmuş bu limit günlük 4 bez parasıdır. Ayrıca hasta bezi parası 2017 de 2 aylık periyotlarda ödenmektedir. Bu rakam 170 TL’dir. Çok bez alarak aldığınız bezin parasının ödemesi devlet tarafından yapılmıyor, en fazla ödenecek tutar size belirttiğimiz tutardır ve net olarak 169,90 TL’dir.

SGK Hasta Bezi Parası Alma Şartları 2017 – 2018

sgk hasta bezi alma şartları 2017

SGK Hasta Bezi Sorgulama Online E-Devlet

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ