Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Halk Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren kurumların geneli, kredi kartı hizmetinde kesintisiz bir uygulama yapmaktadır. Her bütçeye uygun bir şekilde sunulan kredi kartlarında, istenilen limitlerden çok kişilerin mevcut gelirlerine göre limit belirlenmesi yapılmaktadır. Her ne kadar bankaların gelir beyaanı yapamayan kişilere de kredi kartı verdiklerini görsek de, mevcut politikasından vazgeçmeyen bankaların başında Halk Bankası’nın geldiğini söyleyebiliriz. Birçok kamu görevlisinin maaşlarını aldığı ya da işlemlerini yürüttüğü Halk Bankası, kişilerin kredi kartı başvurularını kabul etmek ve kısa sürede yanıt verebilmek adına hem şubelerden yapılacak başvuruları dikkate almakta hem de Halk Bankası internet sitesinden yapılan kredi kartı başvurularına yanıt vermektedir. Fakat, Halk Bankası kredi kartı başvurusu için başvurulacak bu iki yöntemin birbirinden ayrıldığı bazı noktalar bulunmaktadır.

Halk Bankası kredi kartı başvurusu için internet sitesi yolunu tercih etmişseniz, işlemlerin çok kısa sürede sonuçlanacağını belirtmemiz gerekecektir. Burada sizlerden TC kimlik numarası ve cep telefonunuz gibi özel bilgileriniz istenecektir. Farklı sayfalar üzerinde ilerleyerek yapılacak olan kredi kartı başvurunuzda, bu aşamanın devamında gelir düzeyinizin anlaşılması için belirli soruların cevaplanması istenecektir. Özellikle aylık belgelenebilir net geliriniz burada çok önemlidir. Buraya yazdığınız tutarlar, kredi kartı başvurunuzu ve başvuru sonucunuza ciddi anlamda etkileyecektir. Fakat, bu bölümde yazmış olduğunuz değerler, başvurunuz onaylandıktan sonra banka tarafından istenecek ve sizin de gelir belgenizde yazan tutar ile eşleşmesi gerekecektir.

Halk Bankası kredi kartı başvurusu bu süreçlerin ardından onaylanmışsa, belgelerin temini ve banka tarafından geriye kalan işlemlerin halledilebilmesi açısından, size en yakın bir Halk Bankası şubesine gitmeniz gerektiği konusunda mesaj alacaksınız. Bu mesajın ardından kimliğiniz ve çalıştığınız kurumdan alacağınız gelir belgeniz ile birlikte banka şubesine gitmeli, gereken belgeleri imzalamalı ve 15 iş günü içerisinde de kartınızı teslim almayı beklemelisiniz. Kartınız vereceğiniz ikamet adresinize ya da başvurunuzun tamamlandığı banka şubesine gönderilecek ve bu duruma tamamen siz karar vereceksiniz. Kartınızı teslim aldıktan sonra ise, müşteri temsilciniz ile yapacağınız şifre belirleme ve kart açtırma görüşmesinin ardından kullanım işlemine başlayabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ