Halk Bankası İban Numarası Öğrenme

Halk Bankası İban Numarası Öğrenme

Halk bankası müşterileri, para aktarımı ya da hesaplarına gelecek para transferleri için sadece İban numaralarını kullanarak işlem yapabilmektedirler. Banka tarafından her kişiye ait birer İban numarası belirlenmekte ve kişilere bildirilmektedir. Sahip olunan İban numaraları ile, bağımsız banka ATM noktalarından, banka şubelerinden ya da dijital bankacılık işlemlerinde kullanabilirsiniz. Eğer mevcut olan İban adresinizi bilmiyorsanız ya da banka tarafından verilen hesap cüzdanınızı kaybetmişseniz, bu durumda Halk Bankası’nın internet sitesine giriş yaparak gereken işlemleri yapabilirsiniz. Halk Bankası müşterilerinin kısa bir sürede İban numaralarını öğrenmeleri için kullanışlı bir sistem oluşturulmuştur. Yalnızca bankanın kendisine ait olan sitede bulacağınız bu hesaplama aracı sayesinde, sadece internete bağlanarak sorgulama işlemini yapacaksınız.

Halk Bankası iban öğrenme sisteminde, sizlerden kullanmış olduğunuz kart ya da hesapla ilgili bazı bilgilerin doldurulması için form verilecektir. Bu formda sizlerin doldurulması için istenen bilgiler arasında, hesabınızın hangi Halk Bankası şubesinden aldığınız ve hesap numaranızı girmeniz yeterlidir. Burada şube seçimi yapabilmeniz için tüm Türkiye’de bulunan Halk Bankası şubelerinin listesi, il ve ilçede bulunan şubelere göre ayrılmıştır. Tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra İban Hesapla butonuna tıklamanız yeterlidir. Bunun ardından başında TR ile başlayan bir numaralı sistem gösterilecektir. Bu kullanmış olduğunuz hesap ve bağlı olduğunuz şubeye ait olan İban numaranızdır. Bunun ardından dilediğiniz şekilde para aktarabilir, hesabınıza başka bir hesaptan para aktarımı yapabilirsiniz.

Halk Bankası’nın sizler için geliştirdiği bu sistemde sadece kendinize ait İban numaranızı öğrenmekle de yetinmeyeceksiniz. Bankalar arası gerçekleştireceğiniz birçok işlemde, hangi şubeye bağlı olduğunuz sorulmaktadır. Eğer internet üzerinden hesap açım talebinde bulunmuşsanız ve hesabınızın hangi şube tarafından açıldığını bilmiyorsanız, bu durumda Halk Bankası İban öğrenme sayfasına tekrar giriş yapmalısınız. Burada İban numarası kontrol aracı bulunmaktadır. Size ait olan İban numarasını buraya girdikten sonra sadece saniyeler içinde hesap numaranız ve hangi şubeye bağlı olarak hesabınızın açıldığını görebileceksiniz. Halk Bankası tarafından sunulan bu hızlı işlemler, mobil bankacılık uygulamaları üzerinden de kısa sürede gerçekleştirilebilecektir.

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ