Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelir belgesi bankacılık mevzuatı gereğince kredi çekmek isteyen kişiden istenen ilk evraklardan bir tanesidir. Düzenli olarak bir iş yerinde maaş alan kişilerin aldıkları maaşı ispatlayan belgeye gelir belgesi denmektedir. Kredi talebinde bulunan tüketicinin kredi borcunu ödemesi gücünün bilinmesi için bankaların kişinin gelir belgesine ihtiyaçları vardır. Özellikle memura kredi anlamında bankaların kredi yarışında olmaları yada emekliye faizsiz kredi veren bankaların da rekabet içinde olması, gelirlerinin garanti olmasından dolayıdır. Bir çok internet sitesinde Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar listelenmiştir. Aslına bakarsanız çoğu uydurma ve hakikate uymayan bilgilerdir. Örneğin, Denizbank Evraksız Senetsiz 55 Bin Lira Kredi veriyor yalanı gibi. Bankaları bırakın bugün bir arkadaşınızdan bile borç isteseniz, çalışmıyor iseniz size para vermek konusunda tereddüt eder. O nedenle gelir belgesi olmayana kredi veren bankalar yazılan bir çok yanlış bilgi sonucu farklı anlaşılmıştır. İşin doğrusunu sizlerle paylaşalım.

Serbest meslek çalışanları, çiftçiler, freelancer çalışanlar, vergi mükellefi olmayan esnaflar gibi yani aslında geliri olup bunu belgeleyemeyen kişiler için gelir belgesiz kredi çekmek mümkün müdür? Asıl incelenmesi gereken konu da budur. Çalışmayana kredi veren banka zaten mantığa aykırı. Şöyle bir durumu da göz ardı etmeyelim, SMS ile kredi başvurusu kabul eden bankalar gelir belgesiz kredi veren bankalar gibi topluma lanse edilmekte. Halbuki bu olay kredi başvuru sürecini kısaltmaktadır sadece. Kredi başvurunuz bankaların sisteminde anında taranır, kredi notunuz ve gelir belgeniz doğrultusunda size dakikalar içerisinde cevap iletilir. Düşük tutarlı kredi talepleriniz müşterisi olduğunuz banka tarafından hesabınıza aktarılır. Eğer başka bankalardan başvuru yapmış iseniz, gelir belgesi olmadan size para transferi yapılmayacaktır. Ayrıca kendi çalıştığınız banka bile olsa güncel olmayan bir gelir belgesi sistemlerinde kayıtlı ise, ön onay almış kredi sonrası sizden güncel gelir belgesi isteyecektir.

Maaş Bordrosuz Gelir Belgesiz Kredi

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Çekilir?

Sizlere yukarıda da bahsettiğimiz gibi aslında geliriniz var fakat sigortalı olarak bir işyerinde düzenli çalışmıyor ve gelirinizi belgeleyemiyorsanız kredi çekme şansınız çok azdır. Bu durumda nasıl kredi kullanılır sizlere birkaç bilgi aktaralım. Bir çok yerde duymuşsunuzdur, banka şube yetkisinde kredi diye, bu şu demek; tanıdığınız bir banka müdürü var ise kendi inisiyatifi doğrultusunda sizi de tanıyor ise kredi onayınızı verebilir. Bazı banka müdürleri bu durumu esnaf mantığına çevirmiş ve komisyon alarak kredi onayı vermektedir. Fakat bu her banka müdürü için geçerli değildir. Her şeyden önce, kredi notunuzun yüksek olması, kara listede adınızın olmaması birinci kural. Eğer banka müdürü tanıdığınız yok ise, ipotek karşılığı kredi kullanabilirsiniz. Bankalar gelir belgesiz kredi kesinlikle vermez diyemeyiz, örneğin; 100 Bin Lira değerinde arabanız var. Banka şubesine giderek kredi danışmanının masasına arabanın anahtarlarını bırakırsanız pekala 50 Bin Lira kredi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Maaş bordrosuz kredi işte ancak bu şekilde gerçekleşir. Yada eviniz vardır, tapusu ile beraber gider ipotek karşılığı 100 Bin Lira kredi de kullanabilirsiniz. Peki başka hangi yöntemler ile gelir belgesiz kredi çekebilirim? Çiftçi iseniz çiftçilik belgesi ile özellikle Ziraat Bankası gibi devlet bankalarından kredi kullanabilirsiniz. Bu durumlar haricinde ev hanımıyım kredi çekmek istiyorum, ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı? sorusu da çok sorulmakta. Yeri gelmişken bu konuya da açıklık getirelim, ev hanımı iseniz eşinizin gelir belgesi ile yada bahsettiğimiz gibi ipotek karşılığı kredi kullanma şansınız var. Haricinde isterseniz evde ek iş yaparak ayda 10 Bin Lira kazanın, bankalar harici bir durum olmadıkça kredi vermezler. Harici durumdan kastım, banka müdürü inisiyatifinde kredi veya dönemsel olarak yapılan banka kampanyaları. Son olarak gelir belgesi olmadan kredi çekmenin diğer yolu, kredi notu yüksek bir kefil. Tabi bu devirde kefil bulabilirseniz…

Yazımızın sonuna gelirken biz de isterdik gelir belgesiz kredi veren bankalar listesi yapmayı fakat bu sadece ziyaretçi çekmeye yönelik olurdu ve hayallerinizi kullanmak hoş olmazdı. Saydığımız durumlar haricinde çalışmayana kredi vermeye hiçbir bankanın yanaşacağını sanmıyoruz. Süslü püslü yüksek cümleler kurmadan yazımızı tamamladık, beğendiyseniz lütfen aşağıda yorum kısmından bize iletiniz. Ayrıca sorularınız varsa finans uzmanı olarak sorularınızı yanıtlamaya hazırız.

[Toplam:5    Ortalama:3.8/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ