Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Birçok banka kullanıcısı, ödemelerinden dolayı belirlenen kredi notunu öğrenmek için, internet üzerinde bulunan ücretli sistemlere para ödemeden, kredi notlarını nasıl öğreneceklerinin yollarını sürekli olarak aramaktadırlar. Bunun için de onlara önerilen birkaç farklı yöntem vardır. İlk olarak, Garanti Bankası müşterilerini ele almamız gerekecektir. Şu bilinmelidir ki, size ait olan kredi notunuz, hiçbir şekilde bankalar tarafından belirlenmemektedir. Bankaların hakkınızda tuttuğu kayıtlar, Kredi Kayıt Bürosu tarafından belirlenir ve hakkınızdaki tüm özel bilgiler Merkez Bankası kayıtlarına geçilir. Bundan dolayı kredi notunuzun yükseltilmesi ya da düşük olmasının nedenlerini bankalarınıza yüklememlisiniz. Eğer sizler de ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız, Garanti Bankası şubelerine giderek işleme başlayabilirsiniz.

Bankalar, sizlerin kredi ya da kredi kartı talepleriniz sırasında, en kısa sürede yanıt verebilmek için, kendi sistemleri üzerinden kredi notu sorgulaması yapmaktadır. Sınırsız bir şekilde sorgulama yapılabilen bu sistemden sizin kredi notunuzu öğrenmeniz ise kolay olmayacaktır. Eğer başvurularınız sırasında alacağınız cevap hayır ise ve bunun nedeni olarak da kredi notunuzun düşük olmasından bahsediliyorsa, müşteri temsilcinize kredi notunuzu sorabilirsiniz. Garanti Bankası kredi notu öğrenme işlemi bu şekilde herhangi bir ücret verilmeden yapılabilir. Fakat, bu durum banka çalışanının insiyatifine kalmış bir durumdur. Size bu notu söylemek için herhangi bir sorumlulukları ya da mecburiyetleri bulunmamaktadır.

Bununla birlikte, sizin amacınız sadece Garanti Bankası kredi notu öğrenmek ise, internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmalı ya da cep telefonunuzdan işlem yapmanıza olanak tanıyan mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmalısınız. Bu sistemler üzerinden kendinize ait kredi notu ve risk raporunu görüntüleyebileceksiniz. Fakat, bu işlem için sizlerden belirli ücetler talep edilecektir. İlk tahsil edilmek istenen ücret, kredi notu sorgulama işlemi için belirlenen 7,5 TL’lik tutar ve bunun üzerine eklenecek KDV tutarıdır. Bu işlemleri karşılayacak kadar kredi kartı limitiniz ya da mevduat hesabınızda krediniz bulunuyorsa, anında işlem yapabilirsiniz. Eğer yoksa, faturalı cep telefonu kullanıcıları tek bir sms atarak, kredi notunu cep telefonuna mesaj olarak alabilir, ücreti de faturasına yansıyacak tutar ile ödeyebilirler.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ