Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti bankası kredi kartı kullanan kimselerin dönem borçlarını ödemeleri konusunda zora düşmeleri halinde Garanti bankasının müşterilerine özel sunmuş olduğu yapılandırma sürecinden yararlanabilirsiniz. Kredi kartı borç yapılandırmasına gidebilmek için mutlaka gerekli olan aşamaları geçmeniz gerekir. Peki bu aşamalar nelerdir?

Borç Yapılandırma Sürecine Nasıl Gidilir?

Garanti bankası kredi kartı kullanıcılarının borç yapılandırma sürecine girebilmeleri için atlamaları gereken bazı aşamalar vardır. Bu aşamalar;

 • İlk olarak kredi kartının dönemler içerisinde kullanılıyor olması gerekir.
 • Bu kullanım sonrasında hesap kesim dönemlerinin içerisinde gereken asgari ödeme tutarlarının yatırılması gerekir.
 • Her hesap kesim dönemi için toplam borç ödemesi yapmak yerine yalnızca asgari tutarın ödenmesi yeterli olur.
 • Asgari ödemelerin hesap kesim dönemleri içerisinde yapılamaması durumunda; ilk hesap kesim döneminde banka sorun çıkarmaz fakat kredi kartı kullanıma kapanır. İkinci hesap kesim döneminde asgari ödeme tutarı yine ödenmez ise banka uyarı için aramada bulunur. Üçüncü hesap kesim döneminde kişi yine asgari ödeme tutarını yatırmaz ise bu durumda banka yasal takip sürecini başlatma yoluna gider.
 • Bu süreç başlatıldığı taktir de artık kredi kartı borçlusu olan kimse yalnızca banka ile değil aynı zamanda banka avukatı ile de alakadar olur.

Yasal Süreç Yerine Yapılandırma Süreci

Yasal takip sürecine girmiş olan kredi kartı kullanıcısının aynı zamanda kredi sicili bozulmuş olur ve aynı zamanda kişinin kredi kartı iptal olmuş ve kredi kartı borcu dava sürecine girmiş olur. Yapılandırmanın söz konusu olması ile birlikte kişinin artık kredi kartı borcu dava sürecine girmeyecek ve kişinin kredi sicilini bozmayacaktır. Garanti bankası kredi kartı borç yapılandırması işlemini tüm kredi kartı müşterilerine sunar. Fakat bazı borçların yapılandırılması süreci borcun üzerinde konulan faizleri de beraberinde getirir. Bu faiz oranı tam olarak ana borcun miktarı ile alakalıdır.

 • Garanti bankası yapılandırma süreci; kredi kartı borç yükümlüsü olan kimsenin kredi kartı borcunun ödenmiş olduğunu gösterir.
 • Var olan borcu yapılandırma yöntemi ile yeni bir borca dönüştürür.
 • Bu yeni borç; 36 aya kadar vadeli olabilmektedir.
 • Yapılandırma sürecinde borç ödemesini aksatmış olan kimselerin yeniden yapılandırma sürecine girmesi söz konusu değildir.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. dost hesap dedi ki:

  kredi kartı borcu yapılandırmak için büyük ümitle şubeye gittim. ama en az 12 ay vade yapabileceklerini söylediler. 3780 lira borca 600 lira vade farkı biniyor. Bir nevi kredi çeker gibi oluyor malesef.

BİR YORUM YAZ