Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bu yazımız da 2016 yılında yapılan yönetmelik değişikliği ile getirilen ek yasa ile Garanti Bankası kredi kartı borç yapılandırma ve Garanti kredi kartı borcu taksitlendirme işleminin 72 ay olarak yapılıp yapılamayacağı, borç yapılandırma başvurusunun nereye yapılacağı ve nasıl olması gerektiği hakkında bilgilere yer veriyoruz.

Garanti Bankası Bonus özellikli bir kartınız ve buna istinaden borcunuz var ise, borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız borcunuzu ödemeyi aksatıp kara listeye girmek yerine bankanız ile görüşerek borç yapılandırma talep etmeniz en mantıklısı olacaktır. Bilindiği üzere kara listeye girmek demek, borcunuzun tamamının ödenmesi halinde bile 5 yıl boyunca bankacılık faaliyetlerinden uzak kalmak demektir. Bunun yerine borcunuzu taksitlendirme aşamasına geçerek bankalar ile olan ilişkilerinizi bozmamış ve borcunuzu da vadeli şekilde kapatmış olursunuz. Bu aşamada hatırlatmak da daha doğrusu bilgilendirmek istediğimiz bir husus da, bankaların uygulamış olduğu faiz oranlarının kredi kartı borç yapılandırma işleminde maalesef daha yüksek olduğudur. Tüketiciler olarak suskun kaldığımız sürece de bankaların bu politikaları maalesef devam edecek gibi.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Yapılandırma

Elbette herhangi bir bankadan olan kredi kartı borçlarınızı zamanında öderseniz bir problem çıkmayacaktır. Fakat hayat bazen beklenmedik maddi sürprizler çıkarabilir önümüze ve bu sebeplerden dolayı da kredi kartı borçları çoğalarak ödenemez hale gelir. Yapılan en büyük yanlış ise, nasıl olsa öderim mantığı ile borcu bir sonra ki aya ertelemektir. Zira ertelenen borcun üzerine yapılan harcamalar borcun giderek çoğalmasına ve işin içinden çıkılamaz bir hal almasına neden olur. Kredi kartı borç yapılandırma işleminden ziyade aslında dikkat edilmesi gereken çok zor durumda kalmadıkça borçların ödenmesi ve ihtiyaç fazlası alışverişten kaçınmaktır. Bu hem kredi notunuzun düşmesine engel olacak hem de manevi olarak da rahat etmenizi sağlayacaktır.

Unutulmaması gereken bir diğer husus Garanti Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu 2017 yılı veya bulunduğunuz yıl içerisinde başvuru yaptığınız da banka kredi işlemleri departmanının daha önce yapmış olduğunuz Garanti Bankası kredi kartı borç yapılandırma işlemini ekrandan görmesi ve ona göre cevap vermesidir. Gereği olmayan harcamalardan kaçınmanız gerektiğini tekrar hatırlatarak Bonus kredi kartı yapılandırma nasıl yapılır konusuna geçmek istiyoruz. Bu noktada ilk yapmanız gereken işlem, hesabınızın bağlı olduğu banka şubesi ile görüşmenizdir. Zira kart borcu yapılandırma işlemi internet üzerinden veya telefon bankacılığı ile sağlanamamaktadır. Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma 72 ay kapsamında yararlanmak için yanınızda cep telefonunuz ile birlikte şubenize giderek müşteri temsilcisi ile görüşebilir ve giderek artan borcunuzun çoğalmasını engelleyebilirsiniz. İster 72 ay isterseniz daha kısa vadeler ile belirli faiz oranlarından yararlanarak borcunuzu taksitlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı Harcama Taksitlendirme

Kredi kartı ile yapmış olduğunuz harcama taksitleri tutar olarak fazla gelmiş ve ödemekte zorlanacağınızı düşünüyor iseniz Garanti Kredi Kartı İşlem Taksitlendirme fırsatından yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken 444 0 333 Alo Garanti telefon bankacılığına ulaşmak ve yapmış olduğunuz işlemi taksitlendirmek istediğinizi söylemek. Nakit olarak almış olduğunuz bir ürünü bu sayede 9 aya kadar vadelendirebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu 72 Ay Yapılandırma

Garanti Bankası kredi kartı borcu için 72 ay yapılandırma yapıldığı zaman kredi kartınızın geçici olarak kullanıma kapatılacağını belirtelim. Aslında bu işlem ile sizler de harcamalarınızın önüne zorunlu olarak geçmiş ve borcunuzun çoğalmasını engellemiş olursunuz. 27 eylül 2016 tarihinde başlatılan 72 ay borç yapılandırma imkanı sürmektedir. Banka şubeniz yapacağı değerlendirme sonucu borcunuzu taksitlendirebilir.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. dost hesap dedi ki:

    kredi kartı borcu yapılandırmak için büyük ümitle şubeye gittim. ama en az 12 ay vade yapabileceklerini söylediler. 3780 lira borca 600 lira vade farkı biniyor. Bir nevi kredi çeker gibi oluyor malesef.

BİR YORUM YAZ