Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Aylık gelirlerin yetmediği ve ihtiyaçların zorunlu olarak artması gibi dönemlerde kişilerin, kurtarıcıları niteliğinde görülen kredi kartları, bazı dönemlerde kişilerin zor durumlarda kalmasına ve borçlanarak haklarında hukuki işlemlerin başlatılması gibi durumlara da sokabiliyor. Kredi kartları günümüz şartlarında değerlendirilecek olur ise, artan ekonomik durumlar ile ihtiyaçların karşılanması adına yapmış oldukları taksit imkanları ile kredi kartına yönelen insanlar son dönemde oldukça artmış durumdadır. Kredi kartlarının birçok banka ile avantajları ayrı ayrı bulunmaktadır. Kredi notu ile doğrudan bağlantısı bulunan kredi kartları, ödenmediği takdirde veya düzensiz ödemeler yapıldığı durumlarda kredi notunu düşürerek kişilerin sonra ki dönemlerde kullanmak isteyecekleri kredi taleplerinin reddedilmesi sonucuna ulaştırabilir. Kredi notunun arttırılması için kredi kartına olan borçların düzenli olarak ödenmesi gerekmektedir. kredi kartının düzenli ödenmesi için gerekli olan en önemli bilgi, aylık net gelirlere göre kredi kartı limiti ayarlanmalı ve kredi kartları harcamalarının bu doğrultuda yapılması gerekmektedir.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için kişilerin öncelikle banka şubelerine giderek kredi kartı için talepte bulunması gerekmektedir. Kredi kartı için gerekli başvuruları gerçekleştiren kişiler, bankaların gerekli incelemelerine tabii tutulurlar. İnceleme doğrultusunda en önemli belge niteliği taşıyan kredi notu, kişilerin genel olarak ödemelerini en ince detaylarına kadar inceler ve bankaların veri deposuna sunar. Bankalar kişilerin kredi puanları incelemelerini yaptıktan sonra kredi kartı için gerekli onayı verirler ve daha sonra kredi kartlarının kişilere ulaştırılması sağlanır.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli olan belgeler, şubeler üzerinden öğrenilebildiği gibi internet üzerinden bankanın genel sitesi üzerinden de öğrenilebilir. Bankalar belge niteliğinde tabii gösterilmesi için kişilerden öncelikli olarak,

  • Kişilerin 18 yaşından büyük olması
  • Kimlik fotokopisi veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Kişilerin üzerine kayıtlı olan elektrik, doğal gaz, internet veya su faturası
  • Kişilerin çalıştıkları iş yerlerinden alacakları gelir durumunu gösteren belge
  • İkametkah fotokopisi

gibi belgeler istemektedirler. Bununla birlikte kredi kartı için Garanti Bankasına bireysel olarak başvuru yapabilir ve kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ