Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bankaların gerekli olan evrakları tamamlamak sureti ile kişilerin, zorlaşan hayat şartlarında başvurdukları ve ihtiyaçları doğrultusunda almak istedikleri kredi hizmeti için öncelikli olarak bankaların belirlediği evrakları hazırlaması gerekmektedir. Başvuru sırasında belirlenen dosyaların eksiksiz olarak bankalara sunulması kredi almak için en önemli etkenlerden birisidir. En önemli belge niteli taşıyan Kredi Kayıt Bürosu tarafından belgelenen ve kişilerin geçmiş dönem ödemeler dengesini ve ödemelerinde ki esnek grafikleri gösteren kredi notudur. Kredi notu, kişilerin ödeyemediği veya ödemediği durumlarında düşüşe geçen bir sistem verisidir. Bankaların kişiler hakkında temel bilgilerini oluşturan kredi notu, 0-1900 puan arasında değişen bir grafik üzerine tanımlanmıştır. 0’a yaklaşan kredi puanları ile birlikte kişilerin, bankalardan talep ettikleri kredi kullanımı istekleri değerlendirmeye dahi alınmayacaktır. Kredi notunu yükseltmek için, aylık net gelirlerin ödeme dengesine yansıtılması gerekmektedir. Bu bağlamda kişiler ödemelerini düzenli bir şekilde yapmaya başladıktan sonra kredi notu yükselecektir. Kredilerini ödeyemeyecekleri durumda kredi kullandıkları bankalardan yapılandırma talebinde bulunabilirler.

Garanti Bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler, bankaların resmi internet siteleri üzerinden duyurulmaktadır. Ayrıca banka şubelerinde belirtilen başvuru koşulları ile işlem yapmak istediğiniz şube görevlisinden de gerekli bilgilendirmeyi alabilirsiniz. Garanti Bankasının sunmuş olduğu kredi hizmetleri için öncelikli olarak kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Garanti Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen bireylerin bankaya sunması gereken öncelikli belgeler arasında,

  • Bordro veya kişinin gelir belgesi
  • İş yeri sicil numarası
  • SGK sicil kaydı
  • Şirket imza sirküleri
  • Kimlik fotokopisi
  • Emekli ise, banka üzerinden kayıtlı emekli sicil numarası

gibi bir takım belgeler gerekmektedir. Garanti Bankası üzerinden kredi kullanmak isteyen bireyler, şubeye gitmeye gerek duymadan internet bankacılığı ile de kredi hizmeti alabilir. Bunun için öncelikle internet şubesine kayıt yaptırması ve internet üzerinden kredi talebi yapması gerekmektedir. Kredi başvurusu değerlendirilecek kişiler, banka tarafından değerlendirildikten sonra kısa mesaj yolu ile bilgilendirilecek ve en yakın şubeye giderek kredisini hesabına aktarabileceklerdir. Geri ödeme seçenekleri arasında faiz uygulaması için de ayrıca banka yetkilisi ile görüşme sağlanabilir ve uygun faiz koşulları belirlenebilir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ