Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Sürede Bağlanıyor?

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Sürede Bağlanıyor?

Evde bakım parası olarak da bilinen bakım maaşı bağlanma süresi en çok merak edilen konuların başında gelmekte. Bu merak sebebinde haklısınız zira bazı konularda ülkemizde ki sistem halen yavaş ilerlemekte. Evde bakım maaşı kaç ayda sonuçlanır sorusundan önce ülkemizde ki en ufak şikayet konusuna baktığımız da bile yanıt süresinin minimum 6 ay olduğu düşünülürse, bazı konularda geride kaldığımız da ortadadır. Biz site yönetimi olarak her zaman vatandaşın çabuk sürede yanıt alması ve zaman kaybetmemesi taraftarıyız. Sizler de bu konuda ki şikayetlerinizi BİMER’e iletebilir, daha çabuk sonuç elde edebilirsiniz. Toplu olarak hareket etmek sorunların çözüme kavuşması açısından daha faydalı olacaktır.

evde bakım maaşı

Evde Bakım Maaşı Kaç Ayda Bağlanır?

Evde bakım maaşı başvuru ve yapılan başvurunun sonuçlanmasına ilişkin detay her şehrin yoğunluğuna göre değişkenlik göstermekte. Başvuru yapılan şehirde ki başvuru sayısı ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi kurumlarda ki iş gücüne göre sonuçlar daha erken veya daha geç yanıt alabiliyor.

Genel olarak ortalama 2 yada 3 ay içerisinde maaş başvurularının sonuçlandığı görülse de aslında yoğunluktan dolayı daha fazla sürdüğü de anlaşılmakta. Başvurunuzun daha çabuk sonuçlanmasını istiyor iseniz 2 ay içerisinde sonuçlanmaması durumunda BİMER şikayet hattını kullanmanızı önemle hatırlatırız. Bu sayede bireysel başvurularınızı da daha erken sonuçlandırabilir-siniz.

Sitemiz ulaşım kanallarından gelen bilgilere göre evde bakım maaşlarının 7-8 ay gibi uzun dönem içerisinde sonuçlandığını okuyoruz. Bekleme süresi boyunca biriken bir maaş olmamakta, başvuru sonucunun bulunduğu aydan sonra ki ay maaşların hesaplara geçtiğini vurgulayalım. Evde bakım maaşları genelde her ayın 18’ine kadar hesaplara geçmekte. Sitemizden de günlük olarak hangi ilin maaşlarının yatıp yatmadığını takip edebilirsiniz.

[Toplam:1    Ortalama:1/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ