Erken Emeklilik Kredisi Veren Bankalar

Erken Emeklilik Kredisi Veren Bankalar

Türkiye’de çalışan ve emekli olmaya hak kazanan bireyler dışında prim sayısı az olmasına rağmen yaş koşulunu tamamlamış milyonlarca insan bulunmaktadır. Herkesin çalışma süresi boyunca hedeflediği şey iyi bir gelecek ve emekliliktir. Yaş koşulunu tamamlamasına rağmen prim sayısında eksiklik olan bireyler için erken emeklilik kredisi yapılan anlaşmalar ile birlikte devreye girmiş durumda. Peki; Erken Emeklilik Kredisi Veren Bankalar hangileri?

Geçtiğimiz yılarda yasa tasarısı olarak görüşmelerin başlaması ile milyonlarca insan emekli olabilmek için adeta gün saymıştı. 2017’nin gelmesi ile artık emekli olmayı düşünen bireyler erken emeklilik sisteminden yararlanabilecektir. Bunun için bakanlık ve Ziraat Bankası arasında ön protokoller imzalanmış durumda. Ziraat Bankası erken emeklilik fırsatı sunmaktadır. Türkiye’de bulunan diğer bankalar ise şuan için bu sistemden yararlanmanız için gerekli imkânları sunmamaktadır. Dolayısıyla banka sorunuzun cevabı Ziraat Bankası’dır. Diğer bankalar ile önümüzde ki günlerde sözleşmelerin imzalanması beklenmektedir.

Erken Emeklilik Kredisinden Kimler Faydalanabilir?

Erken emeklilik sisteminden yararlanabilmek için;

  • Şirket ortağı
  • Esnaf ve sanatkâr
  • Köy ve mahalle muhtarı
  • Çiftçi
  • Sigortalı çalışan

Olmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında kalan kişiler ve şahıslar ise hiçbir şekilde erken emeklilikten yararlanamamaktadır. Nitekim ilerleyen günlerde yapılacak çalışmalar ise bu gurubun dışında kalanlar içindir.

Erken Emeklilik Kredisi İçin Ne Yapmalıyım?

Erken emeklilik kredisi başvurusu için öncelikle bulunduğunuz bölgede yer alan Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’nü ve ilçe müdürlüğünü ziyaret etmeniz gerekmektedir. Burada yer alan memurlara krediden yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Daha sonrasında ise vatandaşlık numaranız üzerinden sorgulamalar yapılacaktır. Eğer yapılan sorgulamalarda krediye uygun bulunursanız sizlere yazı verilecek ve bu yazıyla birlikte Ziraat Bankası’na gitmeniz istenecektir. Bankaya gittikten sonra işlemleriniz gün içerisinde tamamlanmaktadır. Emekli olduktan sonra ise her ay düzenli olarak maaşınızdan kredi tutarı kesilecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ