En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

En Hızlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı gündelik hayatta kullanılması zorunlu hale gelmiş aracılardan bir tanesidir. Fakat her bireyin kredi kartı kullanmak istemesi kredi kartı alması için yeterli değildir. Kredi kartı veren her bankanın ve finansal kuruluşun belirlemiş olduğu bazı kriterlerinin varlığı söz konusudur. Bu bağlamda her bankanın genel olan tek isteği; bireylerin daha önceden kredi kartı kullanımlarındaki sicil temizliğidir. Yani; kredi sicili temiz olan her birey bankaların ve finansal kuruluşların ilk isteklerini yerine getirmiş sayılır.

Kredi Kartı Kullanmanın Riskleri

Kredi kartı kullanmak; ancak bireylerin bilinç sahibi olmaları halinde risk taşımaz. Aksi halde; harcamaların gelirden fazla olması, harcama yapar iken herhangi bir miktarın cepten çıkmamasının verdiği rahatlık; sizleri yanlış harcamalara yöneltir. Bu durumda da kredi kartı ödeme tarihlerinin gelmesi ile bankayla yaşanacak sorunların da yaklaştığı açık olur. Öteki taraftan da;

 • Kredi kartı ödemelerinizi hiç değil ise asgari olarak her ödeme tarihinde yapıyor olmanız gerekir.
 • Kredi kartı hesap kesim döneminde ödemeniz gereken asgari tutarı ödeyememeniz halinde kartınız gecikmeye düşecek ve bazı bankaların uygulaması dahilinde kullanıma kapatılacaktır. Bazı bankalar; kredi kartı ödemelerinin gecikmeye düşmesi halinde kullanımını kapatmaz fakat bu elbette ki güzel gibi görünen fakat çok daha olumsuz sonuçlara yol açabilecek bir uygulamadır.
 • Genel olarak her banka; kredi kartı gecikmelerinin ilk ayını ciddiye almaz. Fakat bu gecikme art arda iki ay daha devam eder ise avukatlık olmanız ve kredi sicilinizi bozmanız kaçınılmaz olur.
 • Her banka; üçüncü ayın sonunda ödeme yapılmaması durumunda kredi kartını kullanıma ve nakit çekimine kapatır.

Kimler Kredi Kartı Sahibi Olabilir?

Kredi kartı sahibi olabilmek adına her banka kendi belirlediği kriterleri müşterilerine sunar. Bu bağlamda sayılabilecek genel kredi kartı sahibi olma kriterleri;

 • Mutlak suret ile bir gelir sahibi olmak,
 • On sekiz yaşını doldurmuş olmak ( ek kartların kullanımı dışındaki kredi kartları için geçerlidir.)
 • Kredi sicilinin temiz olması,
 • Daha önceki dönemlerde kullanılmış olan kredi kartlarının ödemelerinin düzgünce yapılmış olması, olarak sayılabilir.

Odeabank Kredi Kartı Almak

Kredi kartı sahibi olmak isteyen her bireyin kredi sicilinin tertemiz olması gerekmez. Odeabank, Türkiye kredi sicili ortalamasında yer alan her bireyin kredi kartı başvurusuna yüzde doksan olumlu yanıt vermektedir. Fakat bankadan alacağınız kredi kartı limitinizi kendinizin belirlemesi mümkün değildir. Banka müşteri temsilciliğinin de sizlere bu konuda bilgi vereceğini göreceksiniz. Kredi kartı limitiniz geliriniz ve kredi kartı borcunuzu ödeyebilme gücünüz ile doğru orantılı olarak belirlenecektir.

Bank Pozitif Kredi Kartı Alımı

İsterseniz online ortamda isterseniz de bankanın şubeleri aracılığı kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkün olur. Genel olarak verilen kredi kartlarının limiti düşük olur. Ve bu düşük limitli kartlar sayesinde müşterilerin dört dörtlük olmaları aranmaz. Bankanın en güzel yanı ise; başta düşük limitli olarak almış olduğunuz kredi kartlarınızın ödemelerinin düzgün olması halinde limitlerinin kısa bir süre içerisinde yükseltilmesi olarak karşınıza çıkar.

Garanti Bankası Kredi Kartı Alımı

Garanti bankası müşteri portföyünü geniş tutan bir bankadır. Bu bağlamda hem var olan müşterilerine hem de yeni müşteri adaylarına; kredi kartı başvuruları konusunda zorluk çıkarmaz. Sizler garanti bankasının kredi kartları içerisinden kendi bütçenize ve gelirinize uygun olanına sahip olabilirsiniz. Başvurunuzun en düşük ihtimal ile ret edilmesi de elbette söz konusudur. Fakat böyle bir durum ile karşılamanıza neden olabilecek tek şey; hala süren bir kredi kartı borcu davası içerisinde olmanız olabilir.

Kredi Kartı Neden Kullanılır?

Kredi kartı kullanmak fuzuli bir ihtiyaç değildir. Gündelik hayat standartlarınıza uyarmış olduğunuz bir kredi kartınız var ise; ay içerisinde nakit sıkıntısı çekmezsiniz. Bu bir döngü gibidir. Fakat bu döngünün bir limiti olmalı ve asla aşılmamalıdır. Kredi kartı kullanmak;

 • Yaptığınız alışverişlerin bonus sağlaması halinde çok daha az para ödeyerek çok daha fazla şeye sahip olmanıza yardımcı olur.
 • Ay içerisinde nakit sıkıntısı yaşarsanız; nakit avans çekebilirsiniz ve bu halde kimsede borç istemek durumunda kalmazsınız.
 • Yüksek fiyatlı ürünleri alır iken elinizdeki tüm nakdi vermek yerine; kredi kartınıza taksit yaptırıp her ay sizi sarsmayacak miktara bölerek ödeyebilirsiniz.
 • Online alışverişler yapabilir ve her markanın online satışlarındaki indirimlerinden çokça yararlanabilirsiniz.
 • Uçak bileti, otobüs bileti gibi ihtiyaçlarınızı online ortamdan alabilir ve normal bir bilet fiyatının nerede ise yarısı kadar bir miktar ödeyebilirsiniz.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Salih dedi ki:

  Kredy kartı Hep Sorun zanedilir ama tabi kulanılmasını bilirsek en iyi dost hiç bir dostunuz okadar ufak ufak parasını geri almayla uğraşmaz site güzelmiş bilgi paylaştıkça güzel

BİR YORUM YAZ