En Düşük Faiz İle Kredi Veren Bankalar

En Düşük Faiz İle Kredi Veren Bankalar

İnsanların nakit sıkıntısı çektiği ya da toplu paraya ihtiyacı olduğu dönemlerde bankalardan kredi çekme yöntemine başvururlar. Fakat bankaların bu parayı vermek için geri ödeme yapılırken uyguladıkları faizler bazen yüksek oranları bulmaktadır.

Faiz Nedir?

Faiz, bir paranın belli bir süre boyunca ödünç verilmesi halinde o paranın kullanımına karşılık alınan paradır. Bu karmaşık tanımı kısaltacak olursak bankadan aldığınız para için ödemek zorunda kaldığınız paradır diyebiliriz.
Bankalar kredi kullanımı esnasında çoğunlukla faiz uygularlar. Bu faizler bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bazı bankalarda bu oranlar çok yüksek olurken bazı bankalarda ise düşüktür. Fakat faiz oranları aşağı yukarı birbirine çok yakındır.

Düşük faizli kredi kullanmak istiyorsanız bankaların kredi seçeneklerini ve müşterilerine sunduğu imkânları iyice araştırmanız gerekmektedir. Bunun için size yardımcı siteler olduğu gibi istediğiniz bankaların müşteri temsilcileri ile de görüşebilirsiniz.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi bankalar tarafından uygulanan faizler ile birlikte müşterilere verilen kredilerdir. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları her bankada farklılık gösterse bile genelde % 0,99 ile % 1,99 arasında değişmektedir. İhtiyaç kredilerinin 36 aya kadar varan taksit imkânları ile almanıza imkân sağlayan bankalar belli miktarlarda ihtiyaç kredisi vermektedir.

Düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hangi bankaya ve hangi şartları kabul ederek başvuru yapmış olmanızdır. Başvuru yapmadan önce bankadan detaylı bilgi almanızda yarar vardır.

En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren bankalar sürekli değişiklik gösterse de Denizbank, İş Bankası, ING Bank ve Fibabank en uygun krediyi vermektedir.

Düşük Faizli Ev Kredisi

Ev kredileri bankalar tarafından ev sahibi olmak isteyen müşterilerine özel fırsatlar ve özel faiz seçenekleri ile sundukları kredilerdir. Ev kredilerinde faizler her bankada farklılık gösterse de genel olarak faiz oranları % 1,08 ile % 1,25 arasında değişmektedir.

En düşük faizle ev kredisi veren bankalar sürekli değişiklik gösterse de Finansbank, İş Bankası Vakıfbank, Garanti Bankası ve Akbank en uygun krediyi vermektedir.

Düşük Faizli Taşıt Kredisi

En düşük faizle taşıt kredisi veren bankalar arasında en uygunu % 1,04 oranında faiz ile ING Bank’tır. Her bankanın oluşturduğu taşıt kredisi kampanyası ve fırsatları farklılık gösterdiği için taşıt kreşinde de faizler bankalara göre değişiklik gösterecektir. Taşıt kredisi almadan önce bankalar ile görüşme yapmanız sizin için iyi olacaktır.

Bu oranlar ve bankalar sürekli değişiklik gösterebilir. Bu yüzden kredi çekmeden önce faiz oranlarını yeniden araştırmanız gerekmektedir.

Dinimizde faizin haram olması dolayısıyla bazı bankalar müşterilerine sıfır faiz ile kredi imkânı sunmaktadır. Sıfır faiz ile ihtiyaç kredisi ya da sıfır faizle konut kredisi almak istiyorsanız ilgili bankalar ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ