Emekliye Bayram İkramiyesi

Emekliye Bayram İkramiyesi

Ağustos ayının gelmesi ile birlikte memur ve memur emeklilerinin gözü, toplu sözleşme görüşmelerine çevrildi. Bu görüşmelerde bir çok talep de değerlendirilerek uygun görülenler için karar verilecek. Bu taleplerden birisi de memur ve memur emeklilerini yakından ilgilendiren emekliye bayram ikramiyesi 2017 yılında hayata geçirilecek mi?

Kurban Bayramı Öncesi Müjde Bekleniyor

Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen’in istekler listesinde yer alan bayram ikramiyesi karara bağlanarak hayata geçirilirse, 5 milyonu aşkın memur ve memur emeklisi için Kurban Bayramı öncesi müjdeli haber gelmiş olacak. Bu kararla birlikte bayram ikramiyesinin hayata geçirilmesi demek SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de umut olacak.

Hatırlanacağı üzere Memur-Sen tarafından 2015 yılında yapılan toplu görüşmelerde memur emeklileri için talep edilen emekli promosyonu tüm emekliler için uygulamaya konulmuştu. Yine emekliler için bayram ikramiyesinin kabul edilmesi halinde uygulama SSK ve Bağ-Kur emeklileri için de uygulanabilir. Bununla birlikte emekliler için promosyon niteliğinde bir ek gelir daha elde edilmiş olacaktır.

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı dahilinde yılda iki defa emekliler için toplu para alma şansı doğacak. Tabi unutulmamalıdır ki gerçekleştirilmesi istenen bu talep yıllarıdır gündemini koruyor. Fakat bu görüşmelerde bayram ikramiyesi isteğinin ön plana alınarak aciliyeti sağlanacak.

Emekliye Bayram İkramiyesi Ne Kadar Olacak?

Memur-Sen, yapılacak olan görüşmelerde, emekliye Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesi olarak 1.915 TL ikramiye verilmesini gündeme getirecek. Yapılacak olan görüşmelerde ne karar çıkacağı merakla bekleniyor.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ